کتابخوانان از طرح‌های فصلی فروش کتاب استقبال می‌کنند

تهران- ایرنا- مدیر کتابفروشی جیحون گفت: اصولا طرح‌های فصلی فروش کتاب مورد استقبال افراد کتابخوان است که به صورت مرتب کتاب مطالعه می‌کنند؛ این دسته از مخاطبان پی‌گیر برنامه‌های تخفیفی در طی سال هستند.

محسن رخشانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) اظهار کرد: برگزاری چنین طرح‌هایی خوب بوده، از این جهت که در نهایت مصرف‌کننده نهایی از آن بهره‌مند می‌شود و از سوی مخاطبین نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تجربه در دوره های گذشته و طرح های فصلی نشان داده است که به واقع طرح‎‌های فصلی فروش کتاب نوعی کمک به کتاب‌خوان‌ها محسوب می‌شود تا بتوانند مایحتاج فرهنگی خود را تهیه کنند.

این مدیر کتابفروشی همچنین با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور،‌ عنوان کرد: مشکل وجود بیماری کرونا طولانی شده است و از طرفی مردم نیاز دارند مشکلات خود و نیازهای روحی‌شان را برطرف کنند از این رو اکثر مردم با رعایت نکات بهداشتی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی برای خرید در کتابفروشی‌ها به ویژه در ایام برگزاری طرح فصلی فروش کتاب حضور پیدا می کنند.

رخشانی افزود: هرچقدر حوزه کتاب‌هایی که ارائه می‌شود گسترده شود سبب بهره مندی مشتریان و به ویژه کتاب‌خوان‌ها می‌شود زیرا اصولا طرح‌های فصلی فروش کتاب مورد استقبال افراد کتابخوانی است که به صورت مرتب کتاب مطالعه می‌کنند؛ این دسته از مخاطبان پی‌گیر برنامه‌های تخفیفی در طی سال بوده و این موارد را دنبال می‌کنند.

مدیر کتابفرشی جیحون در ادامه ارائه تسهیلات اینترنتی برای کتابفروشی‌ها را خوب و مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در دوران کرونا فروش اینترنتی، تکنولوژی و بسترهای جدید فروش بسیار می‌تواند اثر گذار باشد اما کتابفروشی‌ها نیز باید دیده شوند. از این رو باید علاوه بر فروش کتاب به صورت حضوری در طرح‌های فصلی فروش کتاب، به صورت آنلاین نیز به مخاطبان ارائه داد.

طرح های فصلی فروش کتاب در یک نگاه

به گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند. در این طرح ها که با نام طرح های فروش فصلی مشهور شده اند، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند. پاییزه کتاب ۹۹، پانزدهمین دوره از طرح‌های فصلی فروش کتاب، با هدف حمایت از کتابفروشان در آبان ماه برگزار شد.

طرح زمستانه کتاب از نهم اسفند آغاز و تا شانزدهم اسفند ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha