استاندار: وحدت اقوام ایرانی توسعه البرز را رقم زده است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به سکونت اقوام مختلف ایرانی در این استان گفت : وحدت ، همدلی و همگرایی اقوام ایرانی، توسعه روز افزون را در ایران کوچک (البرز) رقم زده است.

استان البرز به واسطه حضور اقوام ایرانی ، « ایران کوچک» لقب گرفته است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح مجموعه فرهنگی گردشگری اقوام ایرانی که با پیام ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران  در کرج انجام شد، افزود: همگرایی اقوام مختلف در البرز و تعامل سازنده مسوولان مسیر توسعه ایران کوچک را هموار کرده است .

وی  با اشاره به پیگیری های انجام شده برای تسریع در اجرای پروژه های عمران شهری البرز ادامه داد:  برای  تسهیل و تسریع در بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری، توجه و اعتبار ملی را جلب کردیم

استاندار البرز بیان داشت: اقوام مختلف ایرانی در البرز با همگرایی و مودت به فرصت برای توسعه و پیشرفت تبدیل شدند چرا که برای این هدف، بستر مناسبی در استان بر پایه همدلی و تعامل فراهم شد.
شهبازی با اشاره به افتتاح مجموعه فرهنگی گردشگری  اقوام ایرانی  گفت: این بوستان زیبا در منطقه جهانشهر کرج احداث شده و این منطقه اراضی بسیار ارزشمندی دارد.
وی افزود: این مجموعه  هفت هکتاری با برنامه ریزی شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج به پارک اقوام تحت عنوان بوستان ایران کوچک تبدیل شد تا ۱۲ قومیت و فرهنگ ایرانی بتوانند آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را به نمایش بگذارند.
استاندار البرز گفت: برنامه ریزی برای بهره برداری از ظرفیت های طبیعی جاده زیبای کرج-چالوس، طالقان، محوطه تاریخی ازبکی و ... جهت توسعه گردشگری استان در دستور کار داریم.
وی افزود: تصمیم گیری در خصوص طرح های گردشگری طالقان به دلیل اینکه سد طالقان در این شهرستان مستقر است با البرز نبود ولی این مسئولیت دریافت شد و اکنون درصدد اتخاذ مسئولیت سد امیر کبیر نیز هستیم.
شهبازی گفت: برای انجام پروژه ها دستگاه های بسیاری مسئول هستند و استانداری بعنوان نمایندگی عالی دولت در استان مسئولیت تسهیل گری در این مسیر را دارند.
وی افزود: استانداری البرز با جلب توجه ملی برای پروژه های مدیریت شهری توانست اقدامات بزرگی را سرعت بخشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =