شمار بیماران بدحال کرونا در فارس سه رقمی شد

شیراز-ایرنا-مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه سه رقمی شدن بیماران بدحال کرونایی‌ در فارس، خطر در کمین برای ساده انگاران شرایط کنونی است، گفت: پس از چندین ماه‌ که شمار این بیماران به زیر ۱۰۰ نفر رسیده بود متاسفانه دوباره شاهد سه رقمی شدن آن و افزایش شمار بیماران بد حال هستیم.

دکتر سید روح‌الله حسینی، پنجشنبه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس افزود: هم اکنون مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های این استان، ۵۳۵ نفر است که از این تعداد، ۱۰۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) خدمات درمانی دریافت می‌کنند و این موضوع به معنای خطر در کمین برای ساده انگاران است در حالیکه مردم باید از هرگونه ساده پنداری و عادی انگاری در این بحران بپرهیزند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۹ هزار و ۷۲۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های این استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۶ هزار و ۹۶۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

حسینی اظهار داشت: همچنین از آغاز اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۰ هزار و ۳۳۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد، سه هزار و ۲۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۰ هزار و ۲۲۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با جان باختن سه نفر دیگر در اثر این بیماری در روز گذشته (سیزدهم اسفندماه ۹۹) تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در استان فارس به سه هزار و ۲۶۶ نفر رسیده است.

حسینی ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری تا به حال ۱۷۱هزار و ۴۵۲ نفر در این استان بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی، با این هشدار که حضور در میهمانی و تجمع‌ها به ویژه دورهمی‌های خانوادگی، مراکز خرید و پُرتردد و نیز رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می‌شود، از مردم خواست با جدی گرفتن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از خود و اطرافیانشان در مقابل این ویروس خطرناک مراقبت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =