۱۲۰۰هکتار اراضی ملی در کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد

گچساران - ایرنا- معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از یک سال گذشته تاکنون یک هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های منابع طبیعی این استان رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا،وحید موسویان روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه دادستان باشت اظهار داشت:این میزان زمین در قالب جنگل ها،مراتع و حریم و بستر رودخانه از تصرف خارج شده است.

وی بیان کرد: با تشکیل قرارگاه های مبارزه با فساد در مرکز استان و شهرستان ها  این میزان زمین رفع تصرف شده است.

موسویان کاهش میزان پرونده های مسن را از دیگر خدمات دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.

معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این میزان کاهش مربوط به پرونده های تحقیق و محاکم مربوط به قبل از سال ۱۳۹۷ در استان بوده است.

معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان ابلاغ الکترونیک دادگستری این استان ۹۶درصد بوده که بالاتر از میانگین کشوری است.

موسویان ابرازداشت:انجام ابلاغیه ها به صورت الکترونیک افزون بر صرفه جویی در وقت و انرژی مردم باعث کمتر شدن مراجعه حضوری و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا می شود.

وی عنوان کرد:برنامه جامع تحول دادگستری استان در حال تدوین است و حقوق عامه، مقابله با تجاوز و برخورد با مدیران متخلف از مهمترین شاخص های این طرح است.

معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در سفر رییس قوه قضائیه به استان یکهزار نفر با معاونان فوه قضاییه دیدار کرده اند اضافه کرد: در این ملاقت ها بیش از ۱۴ هزار درخواست مردم کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری و ثبت شده است.

وی تاکید کرد:اختصاص یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای انجام امور عمرانی و تجهیزات دادگستری استان از دیگر دستاوردهای مهم سفر رییس قوه قضاییه به استان بوده است.

سعید کریمی راد،رییس دادگستری باشت گفت:امید است با تعامل بین مسئولان بتوانیم خدمات قابل قبولی در حوزه قضایی به مردم این شهرستان ارائه دهیم.

علی حسن رجایی مفرد،دادستان جدید باشت نیز در این آیین با اشاره به در پیش بودن سه انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی،ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا رسالت مسئولان این حوزه را سنگین ارزیابی کرد و افزود: انجام خدمات رضایت بخش حوزه قضایی به مردم نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی به نظام جمهوری اسلامی دارد.

در پایان این آیین از خدمات علی حسینی دادستان پیشین باشت قدردانی و علی حسن رجایی مفرد به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =