بیش از ۶ هزار دستگاه سنجش اوزان در کردستان آزمون شد

سنندج- ایرنا - مدیرکل استاندارد استان کردستان از آزمون بیش از ۶ هزار دستگاه سنجش اوزان سبک و سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.

ژیلا یزدانی  روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه استاندارد وسایل سنجش و توزین اجباری است، اظهار داشت: پنج هزار و ۵۰۵ دستگاه سنجش اوزان سبک و ۴۴۷ دستگاه سنجش اوزان سنگین در استان طی این مدت در ارتباط با صحت عملکرد مورد آزمون قرار گرفتند.

وی افزود: با توجه به اجباری بودن استاندارد وسایل سنجش و توزین و الزامات قانونی در مورد صحت عملکرد و کالیبره بودن این وسایل همه واحدهای صنفی ارائه دهنده کالا و خدمات موظف هستند ضمن استفاده از وسایل سنجش استاندارد، از دقت و صحت عملکرد وسایل توزین مورد استفاده مطمئن شوند.

مدیرکل استاندارد استان کردستان اظهارداشت: کارشناسان استاندارد و بازرسان شرکت‌های تأیید صلاحیت شده‌ سازمان ملی استاندارد ایران، به صورت دوره‌ای هرسال یک بار، با مراجعه به واحدهای صنفی، اقدام به آزمون وسایل توزین می‌کنند و ضمن دریافت تعرفه کارمزد خدماتی مصوب، برچسب صحت عملکرد ممهور به نشان استاندارد را بر روی وسایل توزین نصب می‌کنند.

یزدانی با اشاره به اینکه شهروندان به برچسب صحت عملکرد برای اطمینان از کارکرد درست وسایل سنجش دقت کنند، تاکید کرد : برچسب صحت عملکرد حاوی نام وسیله، شماره شناسایی، تاریخ آزمون، تاریخ انقضا و کد آزمایش‌کننده بر روی ترازوها است.

تعداد واحدهای تولیدی زیر پوشش استاندارد در استان کردستان طی سال جاری به ۳۷۶واحد رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha