امکان تبدیل ساوه به هاب اردوگاهی هلال احمر کشور وجود دارد

ساوه - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: امکانات و زیرساخت هایی که در ساوه وجود دارد، زمینه مناسبی برای تبدیل این شهرستان به عنوان هاب اردوگاهی در سطح کشور محسوب می شود و تلاش می کنیم با استفاده از اعتبارات ملی و همچنین کمک خیرین نسبت به ارتقای تجهیزات و امکانات موجود کمک کنیم.

به گزارش ایرنا، «محمدحسن قوسیان مقدم» روز پنجشنبه در سفر به ساوه و بازدید از پایگاههای امداد و نجات و امکانات هلال احمر ساوه و همچنین نظارت بر نحوه برگزاری آزمون کشور ایثار در بخش بانوان، اظهار داشت: در صورتی که این مرکز اردوگاهی در هلال احمر ساوه ایجاد شود، امکان ارائه خدمات به استان های مجاور هم فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا مبنی بر ضرورت ایجاد پد بالگرد در ساوه با توجه به حوادث جاده ای و همچنین وجود بزرگترین شهر صنعتی کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه شمار بالگردهای جمعیت هلال احمر در سطح کشور محدود است و حتی به هر استان یک فروند هم تعلق نمی گیرد اکنون برخی از استان های همسایه به صورت مشارکتی از یک بالگرد استفاده می کنند و در مورد ساوه هم باید گفت که به دلیل نزدیکی این شهرستان به تهران، دست ما برای امدادرسانی هوایی با بالگرد باز است. 

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: ساوه دارای یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی در زمینه امداد و نجات در سطح کشور است و ویژگی هایی چون موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت، ظرفیت مناسبی را ایجاد کرده است تا ما هم بتوانیم با جذب امکانات مورد نیاز وضعیت هلال احمر این شهرستان را روزآمد و از این طریق به شهرهای دورتر خدمات مورد نیاز را ارائه کنیم.

وی افزود: جمعیت هلال احمر از قدیم به عنوان یک نهاد خیریه شناخته شده است و در همین راستا از افراد نیکوکار دعوت می کنیم که در کمک به نوسازی و مدرن کردن ناوگان امداد و نجات و امکانات اردوگاهی جمعیت هلال احمر ساوه کمک کنند و در سازمان مرکزی هم تلاش می کنیم که اعتباراتی را برای این منظور اختصاص دهیم.

قوسیان مقدم در مورد برگزاری آزمون کشوری ایثار در بخش بانوان که به میزبانی ساوه انجام شد، گفت: جمعیت هلال احمر بخش اعظم وظایف خود از جمله امداد و نجات در حوادث و سوانح جاده ای را از طریق نیروهای داوطلب و امدادگران انجام می دهد و در همین راستا درجه ای با عنوان ایثار تعریف شده که با نوع بین المللی آن معادل سازی شده است.

وی افزود: امدادگران برای رسیدن به درجه ایثار باید مختلفی را طی کنند و حدود 10 تا 15 سال زمان لازم است تا این نشان را دریافت کنند و لازمه این مساله هم شرکت در برخی مسابقات سالانه است که امسال هم با وجود شرایط شیوع کرونا، سازمان امداد و نجات این رقابت ها را در استان های مختلف در بخش آقایان و در استان مرکزی و شهرستان ساوه در بخش بانوان برگزار کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: این جمعیت برای افرادی که به نشان ایثار دست می یابند، از نظر استخدامی یک درجه بالاتر در نظر گرفته است زیرا نیروهای آماده تر سازمان محسوب شده و در اوج آمادگی جسمانی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =