استاندار سمنان: شیرینی تعطیلات نوروز با سفرهای غیرضروری تلخ نشود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: مردم استان در شرایط شیوع ویروس کرونا، در منزل بمانند و لحظات شیرین تعطیلات نوروز را با سفرهای غیرضروری ناخواسته تبدیل به غم و تلخی نکنند.

علیرضا آشناگر روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تاکنون در ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیمی درخصوص برنامه سفرهای نوروزی ابلاغ نشده و در آخرین نشست سالجاری در روز شنبه هفته آینده برنامه‌های قطعی سفرهای نوروزی اعلام می‌شود.

وی افزود: به طور قطعی، در شهرها یا شهرستان‌های با رنگ بندی نارنجی و قرمز کرونایی به منظور حفظ جان و سلامتی مردم محدودیت‌های تردد شدیدتری اجرا می‌شود.

استاندار سمنان با ابراز نگرانی از احتمال خیز چهارم ویروس کرونا در استان سمنان ادامه داد: تمام شهروندان باید خود را موظف به رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بدانند.

وی تاکید کرد: رنگ‌بندی جدید کرونایی در شهرستان‌های استان گواه بر وضعیت بهتر استان نسبت به گذشته است، اما همچنان محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد برقرار است.

آشناگر بیان کرد: به همکاری و همدلی مردم فهیم استان سمنان برای کنترل شیوع ویروس کرونا نیاز است و هرگونه تجمع غیرعادی ممنوع است و برگزارکنندگان جلسات و آیین ها لازم است با علوم پزشکی هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند و شیوه نامه‌های بهداشتی را سختگیرانه رعایت کنند تا وضعیت استان رو به بهبود باشد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور  گفت: تاکنون یک میلیون و۶۶۵ هزار و۱۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۰ هزار و ۴۳۱  نفر رسیده است.

سیما سادات لاری افزود: از دیروز تا امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۴۰۴‌نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۰۹‌ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۶۵ هزار و ۱۰۳‌ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =