۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84252042
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دیدگاه یک کارشناس سیاسی درباره انتخابات ۱۴۰۰

گناوه – ایرنا – تحلیگر و کارشناس برند سیاسی کشور گفت: انتخابات رئیس جمهوری  ۱۴۰۰ ویژگی و تفاوت‌های خاصی نسبت به انتخابات دوره‌های قبل دارد و مباحث برجام، مذاکره و تحریم می‌تواند در این مهم موثر باشد.

به گزارش ایرنا، رسول بابایی در نشست مجازی جریان شناسی انتخابات رئیس جمهوری ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور گناوه افزود: باتوجه به اینکه دولت جدید آمریکا  نسبت به دولت قبلی آن متفاوت است باید ببینیم نسبت به برجام و تحریم چه رویکردی دارد و در مقابل آن، نظام و دولت جمهوری اسلامی چه رویکردی خواهند داشت که این مبحث خیلی در روند مشارکت تاثیر خواهد گذاشت و فضا را برای حضور جناح‌ها و گروه‌های مختلف در انتخابات ۱۴۰۰ متفاوت خواهد کرد.

وی ادامه داد: بحث مشارکت مردمی در انتخاباات ۱۴۰۰ یکی از اصلی ترین مسائل است و حاکمیت و نظام همیشه مشارکت حداکثری را تبلیغ  و سعی کرده‌است شرایط و بستر لازم را دراین زمینه به اشکال مختلف فراهم کنند.

بابایی اضافه کرد: حاکمیت درصدد تحقق فضای مشارکت حداکثری خواهد بود تا رقابت ایجاد شود و مردم پای صندوق‌های رای حاضر شوند و رئیس جمهوری با رای بالا انتخاب شود.
وی بیان کرد: همچنین هم اینک گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در حال تلاش هستند و مردم هم کم کم دارند فضا را به نفع مشارکت کردن تغییر می‌دهند و امکان دارد در فضایی که پیشرو داریم این اتفاق با سرعت بیشتری رقم بخورد.

وی افزود: اگر تا زمان انتخابات، اتفاقی در حوزه سیاست خارجی رخ بدهد شاید شرایط برای حضور بیشتر اصلاح طلبان بهبود پیدا کند و در مقابل اگر اصول گرایان در مجلس همین روندی را که نسبت به مذاکره و تحریم و آمریکا حاکم کردند ادامه دهند شاید فضا به ضررشان رقم بخورد و اتفاقات متفاوتی ممکن است رخ دهد.

رئیس دانشگاه پبام نور گناوه گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی برپایه اراده و حمایت‌های بی‌دریغ توده‌های مردمی استوار بوده است.

مجید قربانی افزود: حضور مردم از ابتدای انقلاب در عرصه‌های مختلف اهمیت بالایی در تقویت پایه‌های نظام و نقش بازدارنده در برابر توطئه و تهدیدهای دشمنان قسم خورده انقلاب ایفا کرده‌است.
وی بیان کرد: در مقطع  حساس و سرنوشت ساز کنونی و به رغم مشکلات اقتصادی و فشارهای ظالمانه بین المللی از جمله تحریم ها باید با اتحاد و همدلی بیش از گذشته بین جناح‌ها، همگی برای یک هدف مقدس و مشترک که بهبود شرایط و موفقیت و سرافرازی ایران است، همگام شویم.

رئیس دانشگاه پیام نور گناوه گفت: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در انتخابات پیشرو، گزینه‌ای انتخاب کنند که بنا به تاکید رهبرمعظم انقلاب ارزشی، متعهد، باتدبیر و قانون مدار باشد و درد مردم را احساس کند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری،  دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =