امسال ۲۶۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش گلستان شد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون ۴۵ باب مدرسه با ۲۶۰ کلاس درس و هزینه ساخت ۲ هزار میلیارد ریال توسط این اداره کل با مشارکت نیکوکاران احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

یاسر لیوانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح یک مدرسه خیرساز در گنبدکاووس اظهارداشت: نیکوکاران در ساخت ۷۵ درصد این مدارس مشارکت داشته‌اند.

وی بابیان اینکه از مجموع مدارس ساخته شده امسال ۱۰ مدرسه با ۶۶ کلاس درس و هزینه ۴۰۰ میلیارد ریال در گنبدکاووس بوده است، افزود: ۷۴ کلاس درس دیگر نیز با مشارکت نیکوکاران در این شهرستان درحال ساخت است که تا پایان سال آینده تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

لیوانی، سرانه فضای آموزشی دانش آموزان گلستانی را ۴.۹ مترمربع اعلام کرد و گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته سرانه فضای آموزشی استان با میانگین ۵.۳ مترمربع کشور فاصله دارد.

وی با قدردانی از مشارکت نیکوکاران در ساخت مدرسه، تصریح کرد: هم اکنون حدود ۲۰ درصد مدارس گلستان نیاز به تخریب، بازسازی و مقاوم سازی دارد.


همچنین احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز در این مراسم از نیکوکار سازنده مدرسه امروز که ساکن تهران است، خواست پویشی را برای تشویق شهروندان گلستانی ساکن پایتخت برای مدرسه سازی در این استان راه‌اندازی نماید. 

به گزارش ایرنا، مدرسه ابتدایی دخترانه ۶ کلاسه‌ به‌نام مرحومه "بی‌بی سلیمه شیرمحمدی" در زمینی به مساحت ۷۷۵ مترمربع و با زیربنای هزار و ۶۴ مترمربع در ۲ طبقه احداث شده است.

برای ساخت این واحد آموزشی ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است که "مهناز شیرمحمدی" خیرمدرسه ساز ۳۰ درصد آن را به نیت خواهر فرهنگی خود مرحومه بی‌بی سلیمه شیرمحمدی اهدا کرد.

به گفته کمال الدین نظرنژاد، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس، شنبه هفته آینده نیز دبستان ۱۲ کلاسه خیرساز روستای کرند این شهرستان افتتاح می‌شود.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۷۰ هزار نفری گنبدکاووس افزون بر ۸۰ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =