گشایش نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین

تهران- ایرنا- نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین عصر روز پنجشنبه به وقت محلی با حضور رهبران حزب و کشور از جمله «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین گشایش یافت.

به گزارش ایرنا از شینهوا، وانگ یانگ رییس کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در گزارش کار این نشست ضمن مرور کارهای کنفرانس مشورت سیاسی خلق در سال ۲۰۲۰، کارهای سال جاری را نیز اعلام کرد.

نشست امسال با حضور بیش از ۲۱۰۰ نفر از اعضای کنفرانس از احزاب، گروه ها، اقوام و محافل مختلف چین به مدت ۷ روز ادامه خواهد یافت.  

شرکت کنندگان، گزارش کار کمیته دائمی کنفرانس مشورت سیاسی خلق و گزارش  وضعیت ارائه پیشنهادها را مطالعه و بررسی خواهند کرد و در نشست سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق حضور خواهند یافت و گزارش کار دولت، چهاردهمین برنامه توسعه ۵ ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی و پیش نویس اهداف درازمدت سال ۲۰۳۵ را استماع و بررسی خواهند کرد.    

سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا، دو نشست سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق چین و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین برای نخستین بار به تعویق افتاد.

سال گذشته، با وجود تمام دشواری ها،  چین توانست پیش از هر کشوری دیگر شیوع کرونا را کنترل کند و تنها کشور جهان بود که رشد اقتصادی مثبت را محقق کرد و ارزش کل تولیدات داخلی خود را نیز به بیش از ۱۰۰ تریلیون یوان رساند.  

۱۷ شاخص تعیین شده در گزارش کار سال ۲۰۲۰ دولت از جمله اشتغال زایی و درصد بی کاری شهروندان نیز به اهداف معین شده رسیدند.  

تحقق به موقع این اهداف، قدرت جامع چین، برتری های نظام حاکم و توانایی حکمرانی حزب کمونیست را به خوبی نشان می دهد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =