۱۶ پروژه عمران شهری همدان با دستور رییس جمهوری بهره‌برداری شد

همدان- ایرنا- ۱۶ پروژه عمران شهری همدان روز پنجشنبه طی آیینی به روش برقراری ارتباط زنده تصویری همزمان با سراسر کشور با دستور رییس جمهوری بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا؛ شهردار همدان در آیین بهره برداری از این پروژه‌ها افزود: این طرح ها در طول سال جاری به بهره برداری رسید و امروز به صورت نمادین از آن‌ها رونمایی شد.

عباس صوفی اظهار داشت: منابع طبیعی استان، ۲ زمین بزرگ به مساحت ۲۵۰ هکتار در منطقه سد اکباتان و ۱۰۰ هکتار در منطقه حیدره، برای احداث پارک جنگلی به شهرداری واگذار کرد.

وی عنوان کرد: پارک جنگلی اکباتان فرا منطقه ای است و علاوه بر جذب گردشگر، میزبان تفریحات و اوقات فراغت مردم همدان است‌.

صوفی ادامه داد: از دیگر امکانات این پارک می‌توان به پارک خلاقیت برای کودکان، پارک ساحلی و شهربازی اشاره کرد.

شهردار همدان اضافه کرد: با مذاکرات انجام شده با دستگاه های مرتبط، از ساحل دریاچه سد اکباتان برای احداث پارک ساحلی این پارک جنگلی استفاده می شود.

وی با بیان اینکه دومین پارک جنگلی همدان نیز در منطقه حیدره در سال آینده بهره برداری می شود خاطرنشان کرد: امسال ۲۸ زمین چمن مصنوعی، برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان همدان در محلات مختلف ساخته شده است.

صوفی اظهار داشت: منتظر تصویب طرح جامع شهری همدان هستیم که در آن احداث رینگ سوم شهر و قطار شهری همدان گنجانده شده است.

شهردار همدان افزود: این قطار شهری، مترو و مونو ریل نیست، بلکه صورت تراموا است که از سوی سامانه حمل و نقل شهری بسیار اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی زیر گذر بهشت، احداث مسیر دوچرخه، پروژه عصر طلایی هگمتانه با ۳۰۰ هزار متر مربع فضا و اسکای مال در سال آینده پیگیری می شود.

صوفی عنوان کرد: در حوزه فناوری پروژه اس.دی.آی را داشتیم و نرم افزار جامع شهرسازی تا سال آینده بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: به منظور توسعه بیشتر شهر، بودجه یک هزار میلیارد تومانی امسال به هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

شهردار همدان خاطر نشان کرد: در نوروز ۱۴۰۰ در کنار نصب المان‌های نوروزی، سه میلیون گل و ۱۰ هزار اصله درخت در سطح شهر همدان کاشته می شود.

هزار و چهار پروژه شهرداری های سراسر کشور به ارزش ۱۰۱۸۱ میلیارد تومان امروز افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =