۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 84251917
۰ نفر

برچسب‌ها

بوستان مدافعان سلامت ساری افتتاح شد

ساری - ایرنا - بوستان « مدافعان سلامت » به پاس قدردانی از تلاش‌های جان برکفانه کادر درمانی مازندران در مقابله با بیماری کووید ۱۹ روز پنجشنبه در کوی پزشکان واقع در جاده خزرآباد ساری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل از اسفند ماه سال گذشته تاکنون برای حفاظت از سلامتی شهروندان ۲۰ شهید از میان کادر پزشکی و درمانی تقدیم کرده است. این افراد که شبانه روزی برای دفاع از سلامت مردم تلاش می کردند بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به شهادت رسیدند. ۱۵ تن از این شهیدان کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پنج تن نیز کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل بودند.

بوستان مدافعان سلامت سی و چهارمین پارک شهری ساری است که به مساحت حدود ۲ هزار متر مربع ساخته شده و با حضور مدیران شهرداری مرکز استان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری افتتاح شد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری در حاشیه مراسم افتتاح این بوستان به خبرنگار ایرنا گفت که شهرداری مرکز استان برای ایجاد این بوستان بدون در نظر گرفتن ارزش زمین ، ۱۵میلیارد ریال هزینه کرده است.

علیرضا حمیدی با اعلام این که مطالعات ساخت ۳۰ پارک محله در ساری انجام و عملیات اجرایی برخی از آنها شروع شده است ، افزود : ایجاد بوستان مدافعان سلامت برای گرامیداشت یاد و نام شهدای عرصه مقابله با بیماری کووید ۱۹ با اولویت در دستور کار قرار گرفت و در نخستین سالگرد شیوع این بیماری به بهره برداری رسیده است.

وی ایجاد چشم‌انداز مناسب، زیبایی منظر شهری، نشاط و شادابی شهروندان و بهسازی محیط شهری را از جمله وظایف شهرداری ها برشمرد و گفت : در حال حاضر در ساری ۹۷ هکتار فضای سبز شهری شامل فضای سبز بوستان ها ، بلوارها، حاشیه‌ها و میادین وجود دارد و سرانه فضای سبز شهری هم ۳.۳۷ سانتی متر است که نسبت به مقیاس کشوری قابل قبول است.


حمیدی با بیان این که طبق برنامه ، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری در حال گسترش فضای سبز برای ایام نوروز است، افزود : تا کنون بیش از ۴۰ هزار بوته گل نظیر بنفشه، میمون، همیشه‌بهار، شب‌بو و قرنفل در میادین، بلوارها و پارک‌های شهر کاشته شده است.
معاون شهردار ساری همچنین از توزیع ۱۰ هزار اصله نهال صنوبر و نارنج بین شهروندان ساری خبر داد و گفت : ۲ هزار اصله نهال هم توسط شهرداری در مناطق مختلف شهری حتی در حیاط منازل شخصی غرس خواهد شد.
حمیدی افزود : چندین اصله درخت در محوطه بیمارستان‌های شهر با  هدف گرامیداشت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت نیز کاشته می شود.

همچنین امروز همزمان با افتتاح بوستان مدافعان سلامت و در آستانه هفته درختکاری ، کاشت حدود  ۲ هزار اصله نهال صنوبر و نارنج در فضای های مختلف شهری بویژه پیاده روهای شهری از سوی شهرداری ساری آغاز شده است.
پانزدهم اسفند هفته درختکاری نام دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =