۳۵۰ مددجوی کمیته امداد بافق جذب بازارکار شدند

یزد- ایرنا -رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون با پرداخت ۶.۵ میلیارد تومان وام اشتغال به ۱۳۰ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی زمینه اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفر در بازارکار فراهم شده است.

قاسم طلایی روز پنجشنبه به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد حمایتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ از محل وام اشتغال بانک های عامل و کمیته امداد به نیازمندان واجد الشرایط شهری و روستایی برای فعالیت در زمینه‌های صنفی، صنعتی،کشاورزی، دامداری ،پرورش زنبور عسل و پرورش مرغ تخمگذار پرداخت شد.

وی اضافه کرد: طبق آمار خودکفایی کمیته امداد استان یزد بیشترین خوداشتغالی متعلق به مددجویان بافق است.

به گفته وی، واحد اشتغال خودکفایی این شهرستان کلاس‌های آموزشی برای مجریان طرح‌های اشتغال با حضور استادان و مربیان مجرب برگزار کرد.

مدیر کمیته امداد بافق خاطرنشان کرد: از محل کمک‌های خیران برای ۵۰ خانوار سالمند شهری و روستایی هزار و ۲۵۰ قطعه مرغ تخم‌گذار خریداری تا منبع درآمدی برای آنها باشد.

کمیته امداد ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ خورشیدی به دستور امام خمینی (ره) برای پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و توانمندسازی آن ها تاسیس شد.

همچنین به گفته طلایی، تعداد سه پایگاه شهری ، هشت مرکز نیکوکاری ، ۶۲ مدرسه ، مساجد شهرستان و پایگاه‌های بسیج در هفته نیکوکاری کمک‌های مردمی را در هفته نیکوکاری و احسان،جمع آوری می‌کند.

یکهزار و ۴۵۰ مددجوی مستمری بگیر، تک خدمتی و چند خدمتی در قالب ۹۵۰ خانوار از خدمات کمیته امداد  بافق بهره‌مند هستند.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران ۱۴ تا ۲۱ اسفند ماه هفته احسان ونیکوکاری نام‌گذاری شد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =