استاندار زنجان: اصناف توجه نکنند، محدودیتهای کرونایی باز می‌گردد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با بیان اینکه استان به مساله معیشت توجه داشته و قصد برخورد با هیچ صنفی را ندارد، ادامه داد: در صورت بی توجهی اصناف به پروتکل های بهداشتی به ویژه در مراکز شلوغ از قبیل مجتمع و پاساژها محدودیت های احتمالی برقرار خواهد شد که تا پایان فروردین ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد یافت.

فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در ستاد پیشگیری  مقابله با ویروس کرونای استان با اشاره به اینکه مسوولان و عموم باید در راستای کاهش مشکلات این بیماری تلاش کنند، افزود: این استان تا کنون در مبارزه با  ویروس کرونا  در سطح کشور موفق بوده اما جای گله مندی وجود دارد چرا که برخی مدیران دستگاههای اجرایی آنگونه که باید و شاید ورود پیدا نکرده اند.

وی اضافه کرد: استان از طی هفته های گذشته هشدار واخطاریه لازم اوج گیری دوباره کرونا در صورت ساده انگاری عموم وبی توجهی به پروتکل های بهداشتی را اعلام کرده است که تداوم این مهم می تواند وضعیتی ناخوشایندی را ترسیم کند.

استاندار زنجان ادامه داد: متاسفانه شرایط کنونی کرونایی برخی شهرستانهای استان  زنگ خطر را به صدا در آورده، و باید گفت اوج گیری ویروس، در بیخ گوش همه مردم بوده ،مگر آنکه با تصممیات قاطع تبعات ناشی از آن  را کاهش داد.

حقیقی با اشاره به اینکه با وجود انجام تست کرونا به تعداد ۱۵۰ مورد به ازای هر یک هزار نفر جمعیت ، میزان پی سی آر ۲ شهرستان زنجان به بالای ۱۵ درصد رسیده است، افزود: بروز چنین مساله ای نشان می دهد ، مشکلی وجود دارد و بر این مبنا باید وضعیت شهرهای دچار خطر با جدیت هر چه تمام رصد شود.

استاندار زنجان خطاب به مدیران متولی به ویژه فرمانداران شهرهای ابهر و خرمدره تاکید کرد: بر اساس آمارها روزانه ۳۰۰ شهروند ابهری در شرایط کرونایی به استان قزوین تردد می کنند و متاسفانه اقدامات جدی در  راستای کنترل این گروه انجام نگرفته و همین غفلت می تواند جایگاه کنونی استان در راستای مبارزه با این بیماری را دگرگون کند.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت یکسال از شیوع کرونا باید با متخلفان بی توجه به پروتکل های بهداشتی کرونایی با قاطعیت برخورد کرد، اظهار داشت: همچنان آمارها نشان می دهد تردد شبانه در ساعات محدودیت ها در  ستان به ویژه شهر زنجان نمود دارد و در این خصوص باید بصورت جدی وارد عمل شد.

حقیقی افزود: طبق هماهنگی انجام گرفته تامین اجتماعی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به افزایش مراکز ۱۶ ساعته اقدام کنند که برای مدیریت بهتر کرونا تصممیات جدی تری اعمال می شود.

وی یکی از اقدامات مهم را افزایش شمار مراکز ۱۶ ساعته با همکاری تامین اجتماعی استان عنوان کرد و گفت: درمانگاه مطهری سپاه انصارالمهدی زنجان نیز موظف به انجام تست از گروههای تحت پوشش بوده که پس از ثبت مبتلایان ، رصدها با دقت انجام خواهد گرفت.

استاندار زنجان ادامه داد: طبق برنامه ریزی ها و همکاری بین بخشی مناطق مختلف شهر زنجان تقسیم بندی و توسط یک مدیر کل و با بهره گیری از ظرفیت های ایجاد شده تحت پوشش قرار می گیرد که وظیفه دارند،نظارت های لازم را انجام دهند که این مهم نیز توسط فرمانداران شهرستانها مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: حراست های استان نیز بر عملکرد تیمهای تشکیل یافته نظارت های جدی خواهند کرد و از امشب قاطعانه در همه شهرستان ها تردد شبانه از ۲۱ شب تا سه بامداد اعمال قانون خواهد شد و این مهم با توجه روزهای پایانی سال با جدیت پیگیری می شود.

حقیقی افزود: درصورت رعایت پروتکل های بهداشتی ازسوی متصدیان صنوف مختلف و ورود جدی اصناف استان محدودیت ها اعمال نخواهد شد  که در این راستا همیاران سلامت، بسیج و بهداشت استان نسبت به نظارت های جدی اقدام خواهند کرد.

استاندار زنجان ادامه داد: متاسفانه  در فروشگاههای زنجیره ای آنگونه که باید و شاید نسبت به خدمات مورد نیاز اقلام بهداشتی کرونایی به مراجعه کنندگان اقدام نمی کنند که در صورت بی توجهی ها چه بسا  نسبت به تعطیلی آنها مبادرت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بین نهادهای دولتی و اصناف هیچ تفاوتی وجود ندارد گفت: در  صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دردستگاههای اجرایی و بانک ها برخورد خواهد شد، چرا که همه ملزم به رعایت این مهم هستند.

 فعالیت دستفروشان غیر بومی در زنجان ممنوع 

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه در روزهای پایانی سال فعالیت دستفروشان غیر بومی در زنجان ممنوع است، ادامه داد: این موضوع در شهرهای زنجان و ابهر بصورت ویژه پیگیری شود و از طرفی دستفروشان باید شناسنامه دار شوند تا به فعالیت کاری خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: برای پیشبرد بهتر کارها کادر موردنیاز فنی و بهداشتی استان توسط دستگاههای متولی امر تامین شود تا در صورت نیاز نسبت به خدمات رسانی اقدام کنند.

استاندار زنجان ادامه داد: وضعیت شهرهای ابهر، خرمدره و خدابنده با جدیت و توسط مدیران منصوب شده رصد شود و در صورت تست مثبت شاغلان غیر بومی این شهرها و دیگر مناطق از ورود آنان جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: رسانه های گروهی استان نیز همانند گذشته در زمینه اطلاع رسانی  مستمر کرونایی فعالیت کنند تا نسبت به آگاهی بخشی به گروه های هدف مبادرت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =