۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84250910
۱ نفر

برچسب‌ها

حمله موشکی یمن به شرکت نفتی آرامکو عربستان در جده

تهران – ایرنا – سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز پنجشنبه از حمله موشکی به شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی در جده خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، یحیی سریع گفت: شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی در جده هدف یک موشک کروز از نوع «قدس ۲» قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: این حمله موشکی دقیق و به هدف مورد نظر اصابت کرده است.

وی اضافه کرد: حمله به اهداف دشمن یک واکنش و پاسخ طبیعی و مشروع به تداوم محاصره ظالمانه دشمن علیه مردم عزیز ما است.

یحیی سریع ساعاتی پیش نیز اعلام کرده بود که نیروی هوایی توانست یک هدف مهم را در پایگاه ملک خالد در خمیس مشیط با یک فروند هواپیمای بدون سرنشین از نوع «قاصف K۲» هدف قرار دهد.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha