تاب آوری در دستور کار شهرداری‌ و شورای شهر همدان قرار گیرد 

همدان- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداران و شوراهای شهر تاب آوری را به عنوان بخشی از دستور کار توسعه سیاسی و پایدار خود در اولویت قرار دهند. 

سید مسعود عسگریان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه شهرداری همدان دبیرخانه شهرهای تاب آور کشور است، افزود: کاهش خطرپذیری بلایا می تواند فرصتی ماندگار در شوراها و شهرداری ها باشد.

وی اظهار داشت: توجه به ایمنی و محافظت از محیط زیست، شرایط اجتماعی و اقتصادی را بهبود می بخشد و مقابله با متغیرهای آب و هوایی در آینده از جمله این امور است و جامعه ای مرفه تر و ایمن تر از قبل را به یادگار می گذارد.

رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداران و شوراهای شهر با اتکا به مزایای سرمایه گذاری در کاهش خطرپذیری بلایا، ممکن است رویکرد افزایشی را برای اولویت بندی کاهش خطرپذیری بلایا با هدف پشتیبانی از سایر برنامه های پیشگیری و ایمنی مانند ایمنی جاده ها، ایمنی شهروندان، مدیریت منابع آب، و یا سازگاری با آب و هوا اتخاذ کنند.

عسگریان گفت: تصمیم هایی که شهر را به «شهری تاب آور» مبدل کند در کاهش خطرپذیری بلایا موثر است.

رییس شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: بالا بردن آگاهی و استفاده از دانش، اعم از علمی و محلی، در شیوه های کاهش خطرپذیری بلایا و حصول اطمینان از ارتقا و ارزش قائل شدن برای ظرفیت های محلی از دیگر مسائلی است که باید به آنها توجه شود.

 دبیرخانه کشوری شهرهای تاب‌آور دی ماه امسال با هدف پیشگیری از مخاطرات و مقابله با حوادث احتمالی و متمرکز کردن تاب‌آوری در حوزه برنامه‌ریزی راهبردی در شهرداری همدان راه‌اندازی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha