۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84250817
۰ نفر

برچسب‌ها

جنوب کرمان پایلوت کشاورزی قراردادی کشور شد

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: به دستور وزیر جهاد کشاورزی ،منطقه جنوب کرمان به عنوان پایلوت کشاورزی قراردادی در کشور معرفی شد.

به گزارش ایرنا ، سعید برخوری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران این تصمیم را نتیجه نشست با وزیر جهاد کشاورزی دانست و افزود: این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می شود. 

وی ادامه داد: بر اساس این طرح سال آینده کشت برخی از محصولات بر اساس قرارداد انجام می شود.

برخوری  طرح کشاورزی قراردادی و منطقه آزاد کشاورزی را از جمله برنامه ها و پیشنهادات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در سطح ملی اعلام کرد و از آغاز مطالعات طرح منطقه آزاد کشاورزی خبر داد.

وی هدف از برگزاری نشست با وزیر جهاد کشاورزی را بررسی وضعیت پیاز، جبران خسارات سرمازدگی و سایر مشکلات کشاورزی منطقه جنوب کرمان برشمرد و گفت: در این نشست استاندار کرمان، نمایندگان مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل و هیات مدیره بانک کشاورزی حضور داشتند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تمدید تسهیلات سرمازدگی، افزایش تسهیلات کشاورز کارت و اعطای تسهیلات برای صادرکنندگان پیاز را از جمله موضوعات مهم مورد بحث این نشست عنوان کرد.

وی خرید توافقی محصول پیاز با قیمت ۲ هزار و ۵۶ تومان را با توجه به مشکلات افت قیمت این محصول را از جمله موارد مهم مورد بحث با وزیر جهاد کشاورزی دانست و گفت: نتیجه نهایی این تصمیم در هفته آینده  اعلام می شود.

برخوری از تشکیل نشست مشترکی نیز با بسیج وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: در این نشست مقرر شد تا با همکاری بسیج و میادین میوه و تره بار غرفه عرضه مستقیم محصولات جنوب کرمان از جمله پیاز در تهران راه اندازی شود.

وی ادامه داد: با ایجاد این غرفه دلالان حذف و در نتیجه سود بیشتری برای تولیدکنندگان ایجاد می شود.

 سالانه بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha