۲۱ درصد ترددها در راه‌های سیستان و بلوچستان با سرعت غیرمجاز ثبت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از ثبت ۲۱ درصد ترددهای سالجاری در راه‌های ارتباطی این استان با سرعت غیرمجاز خبر داد.

ایوب کرد روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع ۴۰ میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۴ تردد ثبت شده در این مدت هفت میلیون و ۴۷۰‌ هزار و ۶۵ تردد معادل ۲۱ درصد آن با سرعت غیرمجاز انجام شده است.

وی افزود: همچنین سرعت غیرمجاز در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان سبب شده در این مدت واژگونی و برخورد رخ به رخ بیشترین علل بروز سوانح رانندگی را تشکیل دهند که عمدتا این گونه تصادفات متاسفانه به دلیل شدت ضربات وارده منجر به فوت سرنشینان شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان آموزش و فرهنگ سازی را از موثرترین راهکارها در کاهش سوانح رانندگی در مسیرهای ارتباطی منطقه دانست و گفت: این اداره‌کل به منظور افزایش ایمنی عبور و مرور علاوه‌بر نصب ۵۰۰ کیلومتر شیار لرزاننده، اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شیب شیروانی و اجرا و نصب ۵۱ سامانه ثبت تخلفات با تولید و پخش انیمیشن، ایمن سازی مدارس، آموزش معلمان و همچنین نشر اخبار و کلاژ در فضای مجازی اقدامات ارزشمندی را در راستای نهادینه سازی فرهنگ ترافیک در استان انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =