پیشگیری از پیک بعدی، هدف اصلی اقدامات ستاد کرونای استان اردبیل است

اردبیل - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، هدف اصلی اقدامات ستاد مقابله با کرونای این استان را پیشگیری از شیوع و بروز پیک بعدی این بیماری اعلام و بر لزوم همکاری همه آحاد مردم برای رسیدن به هدف تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، دکتر شهرام حبیب‌زاده روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل برگزار شد، با اشاره به خطر سویه جدید و جهش یافته ویروس کرونا، خواستار کنترل تردد از مبداء بیماران مبتلا به کرونا شد.

وی افزود: پیشگیری تنها راه بروز پیک بعدی کرونا در استان اردبیل که امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی و آموزش همگانی بتوانیم از شیوع پیک چهارم در استان جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در ادامه با اشاره به ادامه فرایند واکسیناسیون گروه‌های هدف تعیین شده در استان، گفت: بزودی واکسیناسیون بقیه کارکنان بخش بهداشت و درمان و همچنین خانه سالمندان بعد از تامین واکسن کرونا در استان انجام می‌شود.

استاندار اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان از ۱۰۳ روز قبل گفت: تاکنون ۹۸.۴ درصد جمعیت استان معادل یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۷۵۷ نفر در اجرای این طرح در سطح استان علیه کرونا غربالگری شده‌اند.

اکبر بهنامجو افزود: از این تعداد هشت هزار و ۴۱۶ نفر مشکوک بودند که فرایند پایش و رصد این افراد توسط بسیجیان همکار طرح و کارکنان بخش بهداشت و درمان استان اردبیل انجام شده است.

وی همچنین به توزیع تعداد ۲۱ هزار و ۶۳۹ بسته معیشتی و کمک مومنانه و ۵۴۰ هزار و ۲۷۴ بسته بهداشتی در مدت اجرای طرح شهید سلیمانی در استان اشاره و اظهارکرد: در اجرای این طرح بیش از ۱۳۶ هزار مورد اقدام نظارتی و کنترلی از اماکن عمومی و مراکز درمانی استان انجام شده است.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اعزام ۱۵۲ گروه درمانی به مناطق محروم استان در اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: در مدت اجرای این طرح ۱۸۱ هزار و ۲۲۷ نفر از بیماران افراد مشکوک مبتلا به کرونا پایش و پیگیری شده و مشاوره تلفنی دریافت کرده‌اند.

وی اظهارکرد: با همکاری همه عوامل مجری طرح شهید سلیمانی و با همکاری و همدلی مردم و دستگاه‌های اجرایی، وضعیت شیوع کرونا در استان نسبتا پایدار بوده و امید است که این وضعیت تا عید ادامه پیدا کند.

به گزارش ایرنا، آمار جان‌باختگان شیوع سه موج بیماری کرونا در استان اردبیل در ادامه وضعیت پایدار، امروز چهارشنبه برای هشتمین بار طی ۲ ماه اخیر صفر شد و مجموع جان‌باختگان کرونا در این استان در یک سال گذشته یک هزار و ۴۰۲ نفر اعلام شد.

در وضعیت پایدار و روند نزولی آرام شیوع کرونا در استان اردبیل با بستری شدن ۲۰ بیمار جدید طی شبانه‌روز گذشته، مجموع افراد بستری همزمان در مراکز درمانی استان اردبیل به ۱۵۰ نفر افت کرد.

با وجود وضعیت پایدار شیوع کرونا، مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل طی روزهای اخیر وضعیت این استان را در زمینه شیوع کرونا شکننده عنوان کرده و نسبت به شیوع موج چهارم کرونا هشدار داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: هم‌اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد و هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر و پارس‌آباد در این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =