استاندار: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری باید کاربردی باشد

شهرکرد-ایرنا-استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان باید کاربردی، نوین و بروز باشد.

اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در ششمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: نیازهای آموزشی دستگاه‌های اجرایی استان شناسایی و پس از اولویت‌بندی، با توجه به امکانات موجود دوره‌های آموزشی مورد نیاز برگزار شود.
وی با اشاره به سفر برخی مسوولان ملی به چهارمحال و بختیاری افزود: مصوبات این سفرها باید از سوی دستگاه‌های اجرایی در استان پیگیری و اجرایی شود.
عباسی تصریح کرد: اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری تا هفته آینده مشکل زمین مورد نیاز برای احداث دامداری سه هزار رأسی در شهرستان خانمیرزا را برطرف کند.
وی یادآور شد: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری به‌خصوص آب، برق و گاز باید تا محل اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری تامین شود.
رییس نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری همچنین اظهار داشت: با توجه به تغییرات و ترکیب جمعیتی استان، مشکل اشتغال در آینده به حداقل می‌رسد.
وی گفت: البته برنامه‌ریزان توجه کنند در دهه‌های آینده به جامعه‌ای با گروه سنی کهنسال تبدیل نشویم.
عباسی تاکید کرد: تهیه و تدوین آمار مرتبط با جمعیت می‌تواند ایده برنامه‌ریزی برای جمعیت، اشتغال‌زایی و توسعه را در ذهن برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران تقویت کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این اداره‌کل در سال‌جاری برای ارائه آموزش‌های نوین و بروز به نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تولیدی استان ۲۰ تفاهم‌نامه همکاری براساس اسناد بالادستی منعقد کرده است.
فرانک کبیری تاکید کرد: هم‌اکنون ۱۸ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، ۲۱۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد و ۴۸۲ کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.
وی افزود: در ۱۱ ماهه سال‌جاری ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۲۶۸ نفرساعت آموزش در ۹ هزار و ۲۹۱ دوره ویژه چهار حوزه فرهنگ و هنر، کشاورزی، صنعت و خدمات در مراکز آموزش دولتی فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری به متقاضیان ارائه شده است.
به گزارش ایرنا، در این نشست گزارشی از روند بهبود آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و پیگیری مصوبات سفرهای معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چهارمحال و بختیاری ارایه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =