۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84250524
۰ نفر

برچسب‌ها

بزرگترین آزمایش مکانیک خاک استان اردبیل افتتاح شد

اردبیل - ایرنا - با حضور استاندار و جمعی از مسئولان مجهزترین و بزرگترین آزمایشکاه فنی مکانیک خاک استان اردبیل عصر چهارشنبه در محل سازمان همیاری شهرداری‌های اردبیل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، استاندار اردبیل در آیین افتتاح هشتمین آزمایشگاه مکانیک خاک استان اردبیل اظهارکرد: این آزمایشگاه در حوزه تست مصالح ساختمانی و راه‌سازی توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان با بخش خصوصی راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری‌های استان این طرح را در حمایت از شهرداری‌ها تکمیل کرده است، گفت: شهرداری‌های استان برای اجرای پروژه‌های عمرانی نیاز به آزمایش فنی خاک و مصالح بتنی و فلزی دارند و با راه‌اندازی این پروژه بخش زیادی از مشکل تست مصالح حل می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با آزمایش بموقع مصالح در این آزمایشگاه مجهز استان، پروژه‌های تعریف شده شهرداری‌ها نیز بموقع انجام می‌شود و دوام و عمر پروژه‌ها با استفاده از مصالح با کیفیت بیشتر و افزایش می‌یابد.

او با اشاره به این که آزمایشگاه مکانیک خاک همیاری شهرداری‌ها برای پیشگیری و مقابله با حیف و میل بیت‌المال راه‌اندازی شد، افزود: این آزمایشگاه علاوه بر تست مصالح مورد استفاده پروژه‌های حوزه عمرانی شهرداری‌ها با کمترین هزینه نسبت به آزمایشگاه‌های دیگر در خدمت سایر دستگاه‌های اجرایی استان خواهد بود.

بهنامجو کیفیت مصالح ساختمانی و راه‌سازی را از اصول اصلی عمر پروژه‌ها برشمرد و بیان کرد: آسفالت ، بتن و مصالح ساختمانی باید در برابر تغییرات جوی و گذر زمان عمر بیشتری  داشته باشند و این کار با تست بموقع و استانداردسازی آنها امکان‌پذیر است.

علی نظری، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل نیز در این آیین گفت: آزمایشگاه فنی مکانیک خاک و ژئوتکنیک بانیان سازه همیاری با مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان و بخش خصوصی به عنوان مجهزترین آزمایشگاه با اشتغال ۱۵ نفر فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰میلیارد ریال در این طرح سرمایه‌گذاری شده است، افزود: تلاش می‌کنیم با افزایش کیفیت کار و کاهش قیمت‌ها در کنار سایر آزمایشگاه‌ها در استان به افزایش عمر سازه‌های عمرانی کمک کنیم.

نظری ادامه داد: این آزمایشگاه با ماشین‌آلات و سیستم‌های به روز و استاندارد مجهز شده و در فاز توسعه‌ای آن برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =