آبستراکسیون پنج عضو شورای اسلامی شهر اهواز برای ابقای شهردار

اهواز - ایرنا - نشست روز چهارشنبه شورای اسلامی شهر اهواز که قرار بود با دستور عزل شهردار برگزار شود، به دلیل غیبت پنج عضو شورا و به حد نصاب نرسیدن، تشکیل نشد.

مسوول روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نشست یکصد و چهل و دوم این شورا قرار بود عصر امروز، در پی ارسال نامه وزارت کشور به رییس شورای شهر اهواز تشکیل شود.

محسن مرادی افزود: وزارت کشور در نامه‌ای که به رییس شورای اسلامی شهر اهواز داده، اعلام کرده که شاعری شهردار اهواز صلاحیت حضور در این سمت را ندارد بنابراین جلسه امروز قرار بود برای عزل شهردار اهواز و انتخاب سرپرست شهرداری برگزار شود که به دلیل غیبت پنج عضو شورا تشکیل نشد.

وی اضافه کرد: در این جلسه آقایان سنواتی، باباپور، ایزدی، فلسفی، کعب عمیر، موسوی زاده، موسی پور و جهانبخشی حضور داشتند و آقایان لطفعلی زاده، موسوی‌نژاد، قنوات، حاجتی و حیدری غایب بودند که نشست به حد نصاب نرسید.

مرادی ادامه داد: اعضای غایب در این جلسه، دلیلی برای غیبت خود به شورا ارایه نداده‌اند.

به گفته وی، جلسه بعدی شورای اسلامی شهر اهواز قرار است ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۴ اسفند برگزار شود.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز نامه‌ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور برای رییس شورای اسلامی شهر اهواز درباره برکناری شهردار اهواز ارسال شده بود که این شورا ۱۴ بهمن برای بررسی و تصمیم گیری درباره این نامه تشکیل جلسه داد اما شهردار اهواز با پنج رای موافق و هشت رای مخالف ابقا شد.

آبستراکسیون یا حد نصاب‌شکنی حضور نیافتن عمدی گروهی از نمایندگان در هنگام رای‌گیری، به قصد از اکثریت انداختن جلسه و جلوگیری از تصویب یک لایحه یا طرح است.

شهردار اهواز در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای این شهر، برای دومین بار از حضور در صحن علنی برای پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر خودداری کرده بود و جواب ۱۳ سوال عضو شورای شهر را به صورت کتبی ارسال کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =