رییس دو و میدانی: جام بین المللی امام رضا (ع) فروردین برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: مسابقات جام بین‌المللی امام رضا (ع) از ۱۸ تا ۲۳ فروردین در مشهد برگزار می‌شود و تاکنون ۱۱ کشور برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کردند.

هاشم صیامی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور تعداد تیم‌ها خیلی زیاد بود و نزدیک به ۵۰۰ ورزشکار و مربی در این رقابت‌ها شرکت کردند. به دلیل کرونا مجبور شدیم تا شرایط را سخت بگیریم و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز مقداری از هزینه های تست پی‌سی‌آر را تقبل کرد و رعایت پروتکل‌ها زیر نظر این فدراسیون بود.

وی افزود: از آنجایی که مسابقات در فصل زمستان بود رکوردشکنی زیادی نداشتیم و تمام تلاش خود را برای کسب ورودی در المپیک گذاشته‌اند. حسن تفتیان در ۶۰ متر خیلی خوب دوید و رکورد ۶:۵۴ ثانیه را زد و بهترین رکورد سال خود را در این مسابقات ثبت کرد. ریحانه مبینی در پرش سه گام و مهسا میرزاطبیبی در پرش با نیزه رکوردهای خوبی زدند.

رییس فدراسیون دو و میدانی خاطرنشان کرد: رکورد ارشیا مصدقی در پرش با نیزه در رده نوجوانان بسیار خوب بود و وی با این این رکورد در آسیا حتما مدال می‌گیرد. در دوهای استقامت و نیمه استقامت هم رکوردهای خوبی داشتیم و باشگاه‌ها تا آن حد توقع در این مسابقات شرکت کردند. مهدی پیرجهان و شاهین مهردلان نیز رکورد خوبی در مسابقات داخل سالن زدند.

وی با اشاره به اینکه احسان حدادی اکنون در آمریکا زیر نظر مربی خود تمرین می‌کند، گفت: وی تا اردیبهشت در مسابقات این کشور حضور می‌یابد و بعد از آن در مسابقات جایزه بزرگ در اروپا شرکت می‌کند.

صیامی عنوان کرد: کار زنان برای کسب سهمیه بسیار دشوار است و ما بدنبال این هستیم تا در آسیا بروی سکو قرار بگیرند. هنوز تا رکورد و مدال مسابقات جهانی فاصله دارند. باید دانش مربیان مرد و بویژه زنان را بالا ببریم. هر چند استعدادهای خوبی را در بخش زنان شناسایی کردیم.

وی با بیان اینکه از فرزانه فصیحی ناامید نیستیم، اظهار داشت: در هر صورت فاصله زنان از مردان بسیار زیاد است. هر چند در رده نوجوانان، جوانان و پایه در بخش دختران شرایط بهتری داریم اما برای رسیدن به المپیک باید بیشتر کار کنیم.

رییس فدراسیون دو و میدانی تصریح کرد: مسابقات بین المللی جام امام رضا از ۱۸ تا ۲۳ فروردین در استادیوم امام رضا (ع) مشهد را برگزار می‌کنیم. ۱۱ کشور عراق، عمان، قطر، هند، ترکیه، پاکستان، افغانستان، قرقیزستان، ارمنستان و... اعلام آمادگی کردند و بدنبال این هستیم تا کشورهای اروپایی هم شرکت کنند اما به دلیل کرونا محدودیت‌هایی هم داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =