رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

  باکو -  ایرنا – " نادم رضا " رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان و هیات همراه  روز چهارشنبه در قالب سفر چهار روزه به جمهوری آذربایجان با " الهام علی اف " و "  ذاکر حسن اف " رییس جمهوری و وزیر دفاع این کشور دیدار کردند .

  به گزارش خبرگزاری رسمی " آذرتاج " ، علی اف در دیدار آنلاین نادم رضا و هیات  همراه  ابراز اطمینان کرد این سفر هیات نظامی پاکستان سبب گسترش همکاری های نظامی دو کشور شود .

  رییس جمهوری آذربایجان همکاری های نظامی کشورش با پاکستان را ثمر بخش خواند و ادامه داد که ما علاقه مند به گسترش این همکاری با اسلام آباد هستیم .

  علی اف با قدردانی از همبستگی پاکستان با جمهوری آذربایجان در جریان  جنگ اخیر در قره باغ ، گفت : ما توجه خود را بیشتر در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی از جمله در حوزه های انرژی و حمل و نقل معطوف خواهیم کرد .

  وی ابراز امیدواری کرد که پاکستان به کوریدورهای حمل و نقل موجود و در دست  بررسی از طریق خاک جمهوری آذربایجان ، ملحق شود  و همکاری های طرفین در این عرصه تقویت شود.

  رییس جمهوری آذربایجان همچنین به  ظرفیت های بزرگ همکاری های نظامی کشورش و پاکستان اشا ره  کرد و افزود: ما اکنون با محصولات صنایع دفاعی پاکستان آشنا هستیم و تجهیزات نظامی از این کشور دریافت و علاقه مند به  تداوم این روند هستیم .

  علی اف با تاکید بر این که زمان برگزاری تمرینات نظامی مشترک جمهوری آذربایجان و پاکستان فرا رسیده است ، یادآورشد: پیشتر شاهد نتایج خوب  همکاری های سه  جانبه جمهوری آذربایجان ، ترکیه و پاکستان در زمینه های سیاسی و سایر عرصه ها  همچون حوزه نظامی بوده ایم و معتقدیم که با همکاری مشترک موقعیت های خود را تقویت و به صلح  در منطقه کمک کنیم .  

  رییس جمهوری آذربایجان همچنین افزودکه همکاری های نظامی این کشور و پاکستان به برقراری صلح و ثبات در جهان کمک می کند .

   همچنین در دیدار نادم  رضا و هیات همراه با ذاکر حسن  اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ابعاد همکاری های نظامی دو کشور بررسی شد  .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =