تعدادی از والدین شهدا آسمانی شدند

تهران- ایرنا - پدران شهیدان «رحیمی کاکلکی»، «کبیرزاده»، «ذوالفقاری رنانی» و مادران شهیدان  «اطهری»، «تیلا»، «قاسمی یزد آبادی» و همچنین جانباز ۷۰ درصد «حسن عبادی» آسمانی شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، ‌«حاج عبدالعلی رحیمی کاکلکی» پدر شهیدان «علی‌اکبر و غلامرضا رحیمی کاکلکی» در سن ۹۲ سالگی بر اثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر پاک این پدر فداکار و صبور روز چهارشنبه  پس از تشییع در قطعه ایثارگران در جوار گلزار شهدای شهرکرد در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده خواهد شد.

شهید «علی‌اکبر رحیمی کاکلکی» سال ۱۳۳۳ در شهرکرد متولد شد و سال ۱۳۵۹ در سرپل ذهاب بر اثر اصابت ترکش موشک به شهادت رسید.  شهید «غلامرضا رحیمی کاکلکی» سال ۱۳۴۲ در شهرکرد متولد شد و سال ۱۳۶۲ در مریوان بر اثر اصابت ترکش به کمر به شهادت رسید.   

پدر شهیدان «کبیرزاده» به ملکوت اعلی پیوست

  «حاج قنبرعلی کبیرزاده» پدر بزرگوار شهیدان «مجید و سعید کبیرزاده» پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش بر اثر کهولت سن آسمانی شد. پیکر این پدر بزرگوار برروی دستان مردم شهرستان نجف آباد تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.  

شهید «مجید کبیرزاده»  سال ۱۳۴۰ متولد شد و سال ۱۳۶۵ در شلمچه در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید «سعید کبیرزاده» سال ۱۳۴۴ متولد شد و سال ۱۳۶۲ در اشنویه در عملیات خط پدافندی به شهادت رسید.

همسر و مادر شهیدان «اطهری» آسمانی شد

مرحومه حاجیه خانم «طاهره درستی» همسر شهید «محمدعلی اطهری» و مادر شهید «محمدرضا اطهری»، پس از سالها دوری از همسر و فرزند شهیدش بر اثر کهولت سن آسمانی شد.
 پیکر این همسر و مادر بزرگوار بر روی دستان مردم شهرستان نجف آباد اصفهان تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

شهید «محمدعلی اطهری» در بیست و هفتم تیرماه سال ۱۳۱۶ متولد شد وی در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ در خلیج فارس در سقوط هواپیمای مسافربری توسط آمریکا به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید «محمدرضا اطهری» در هفدهم اسفندماه ۱۳۴۴ متولد شد، وی در دوازدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۲ در حاج عمران و در عملیات والفجر ۲ به شهادت رسید.

پدر شهیدان «ذوالفقاری رنانی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاج رجبعلی ذوالفقاری رنانی» پدر شهیدان «مهدی و مرتضی ذوالفقاری رنانی» از اصفهان پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش در سن ۸۳ سالگی بر اثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «مهدی ذوالفقاری رنانی»، بیست و پنجم دی‌ماه ۱۳۴۵ در رهنان از توابع اصفهان چشم به جهان گشود پانزدهم مرداد ۱۳۶۲ در پیرانشهر بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهید شد. شهید «مرتضی ذوالفقاری رنانی»، دوم شهریورماه ۱۳۴۲ در رهنان اصفهان چشم به جهان گشود و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سرانجام در سوم آبان ۶۲ پس از حماسه‌ها و رشادت‌های فراوان به آرزوی دیرینه‌اش رسید و شهید شد.

مادر شهیدان «تیلا» به فرزندان شهیدش پیوست

 مرحومه «مشهدی خان بانو غلامی» جانباز گرانقدر ۴۵ درصد و مادر گرانقدر شهیدان معظم «حسن و خدیجه تیلا»، در سن ۹۳ سالگی و به علت کهولت سن، پس از تحمل سال‌ها رنج فراق از فرزندان شهیدش، آسمانی شد و به شهیدانش پیوست.

پیکر این اسوه صبر و استقامت، در صحن امامزاده پیر محمد عابد(ع) شهر ملکشاهی به خاک سپرده شد و به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مراسم ترحیم برگزار نمی‌شود.

جانباز گرانقدر ۴۵ درصد مرحومه «مشهدی خان بانو غلامی» و شهیدان معظم «حسن و خدیجه تیلا» در جریان بمباران هوایی ۱۷ خردادماه سال‌ ۱۳۶۴ شهر ارکواز ملکشاهی به دست مزدوران رژیم بعث به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «قاسمی یزدابادی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاجیه خانم قاسمی» مادر شهیدان والامقام «حسن و عباسعلی قاسمی یزدابادی» پس از سال‌ها تحمل فراق از فرزندانش، به دیار باقی شتافت. پیکر مطهر این مادر شهید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشییع و در گلزار شهدای یزداباد به خاک سپرده شد.

شهید «حسن قاسمی یزدابادی» سال ۱۳۳۹ در روستای یزداباد از توابع شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود و سال ۱۳۵۹، در جاده آبادان ماهشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. شهید «عباسعلی قاسمی یزدابادی» سال ۱۳۴۶ در روستای یزداباد از توابع شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود و سال ۱۳۶۲، در بانه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

جانباز ۷۰ درصد «حسن عبادی» به هم‌رزمان شهیدش پیوست

حسن عبادی جانباز ۷۰ درصد پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت دعوت حق را لبیک گفت و به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

شهید «حسن عبادی» در لباس ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۲۵ تیر ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی جنوب در اطراف پادگان حمیدیه براثر انفجار مین مجروح شد. پیکر شهید «حسن عبادی» در مزار مطهر شهدای مراغه تشییع و در جوار هم‌رزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha