وفاداری به انقلاب نباید در بین مردم کمرنگ شود

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: وفاداری به نظام و دلبستگی به انقلاب که در بین مردم منطقه به وجود آمده است نباید کمرنگ شود و باید سعی کنیم آن را بیشتر تقویت کنیم.

به گزارش ایرنا،‌ حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی بلوار علوی روستای دزلی اظهار داشت: یکی از نقشه های شوم دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی فاصله گرفتن مردم با انقلابی است که توسط خودآنان به پیروزی رسید لذا وظیفه همه ما خنثی کردن این توطئه دشمنان است.

وی افزود: وضعیت امروز کشور با زمان قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت و آبادانی کشور به ویژه در روستاها و برخورداری از امکانات روز مثل برق،‌ بهداشت،‌ گاز و مدرسه و راههای ارتباطی مناسب هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به رشادت های مردم روستای دزلی در طول هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: مردم این روستا در زمان جنگ تحمیلی با دستان خالی در برابر دشمنان ایستادند و اجازه ندادند دشمن در این نقطه از میهن اسلامی نفوذ کند که این مهم بیانگر بصیرت و آگاهی این مردم است.

وی یادآور شد: تقدیم ۷۴ شهید در روستای دزلی و بیش از دهها ایثارگر و آزاده در این روستا مایه افتخار و سربلندی است و نشان می دهد مردم این منطقه به نظام و انقلاب وفادار بوده و هستند.

حجت الاسلام پورذهبی خطاب به مردم روستای دزلی گفت: اجازه ندهید دشمنان وفاداری به نظام و دین اسلام و همچنین دلبستگی شما به انقلاب را در بین شما کمرنگ کند و این اتحاد و همبستگی که در این منطقه وجود دارد از بین برود.

وی تاکید کرد: امروز دشمنان می خواهند مردم را از انقلاب و نظام دور کنند و تفرقه و اختلاف را در جامعه افزایش داده و به نظام و انقلاب ضربه بزنند لذا حفظ هوشیاری در برابر نقشه های شوم دشمنان یک ضرورت است.

فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این مراسم اظهار داشت: خدمات دولت و نظام در این منطقه با دوران رژیم طاغوت قابل مقایسه نیست و امروز می بینیم که در دورترین روستاهای شهرستان سروآباد مردم از امکانات و خدمات بهره مند هستند در حالی که قبل از انقلاب مردم در سختی و فشار بودند و کسی هم جرات اعتراض نداشت.

یوسف باشی افزود: سروآباد کوچکترین شهرستان استان کردستان است که در تمامی بخش ها و زمینه ها قابلیت پیشرفت و توسعه را دارد تا به امروز دولت و نظام خدمات خوبی را به این مردم ارائه کرده و همچنان محرومیت زدایی در این شهرستان در اولویت کاری مسوولان خدوم نظام است.

وی اضافه کرد:‌ افزایش ضریب گاز رسانی به ۹۸ درصد، توسعه راههای ارتباطی و افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه و اینترنت در شهرستان و توسعه کشاورزی و باغداری و همچنین افزایش خدمات بهداشتی درمانی در سطح شهرستان تنها گوشه کوچکی از خدمات نظام در این شهرستان مرزی است.

فرماندار سروآباد با بیان اینکه کولبری در شان مردم مرزدار و غیور شهرستان سروآباد نیست گفت: در راستای کمک به معیشت مرزنشینان و درآمدزایی برای مردم منطقه بازارچه مرزی مله خورد در شهرستان بازگشایی شده و تجار و بازرگانان می توانند در این بازارچه داد و ستد کنند و زمینه ای برای رونق و شکوفایی شهرستان باشد که این مهم یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای کمک به معیشت مرزنشینان است.

وی به خدمات دولت تدبیر و امید در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: گاز رسانی به ۴۵ روستای شهرستان،‌ آبرسانی به ۱۱ روستا، توسعه اینترنت، احداث  ۸۵ کیلومتر راه ارتباطی با اعتبار ۹۶۰ میلیارد ریال  و بیش از ۱۱۰ هزار متر سنگفرش در روستاها از دیگر خدمات ارزشمند دولت در شهرستان سروآباد است.

امام جمعه سروآباد نیز در این مراسم با بیان اینکه سفر نماینده ولی فقیه به شهرستان سروآباد و روستای دزلی مایه خیر و برکت است اظهار داشت: مردم شهرستان سروآباد مردمانی مرزدار،‌ غیور و انقلابی هستند که در طول ۴۲ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره پای نظام و انقلاب ایستاده اند.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی افزود: امروز وظیفه مسوولان نظام است که قدرشناس این مردم باشند مردمی که در خط مقدم جبهه بودند و با جان و مال خود در برابر دشمنان ایستادند و نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و تا امروز هم به نظام و انقلاب وفادار مانده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه در دیدار با خانواده های معظم شهدای روستای قلعه جی در محل یادمان شهدای این روستا اظهار داشت: امروز ما ملت ایران هر چه داریم از استقلال،‌ آزادی،‌ عزت و رفاه و آرامش و امنیت گرفته تا پیشرفت های علمی و اقتصادی و نظامی همه و همه از برکت خون پاک شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس تا به امروز است.

حجت الاسلام پورذهبی افزود:‌ شهدای عزیز ما با لبیک گفتن به رهبر کبیر انقلاب و تمسک به قدرت الهی در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادند و با تقدیم خون پاک خود استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و امروز می بینیم که امنیت ایران اسلامی در تمام جهان زبانزد است و کشورهای دیگر در آرزوی امنیت و استقلال ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی است.

وی تکریم و رسیدگی به خانواده های معظم شهدا ،‌ایثارگران و جانبازان را وظیفه اصلی مسوولان نظام عنوان کرد و افزود: امروز وظیفه ما به عنوان امانت داران خون پاک شهدا تکریم و رسیدگی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران است و نباید اجازه دهیم این عزیزان در سختی و مشکلات باشند چون آنها عزیزان خود را در راه امنیت و استقلال ما تقدیم کردند.

امام جمعه روستای دزلی نیز اظهار داشت:‌ روستای دزلی متبرک به قدمگاه مقام معظم رهبری است و مردم این روستا در طول هشت سال دفاع مقدس و در تمامی صحنه های انقلاب پای نظام و انقلاب بوده و ایستاده اند.

ماموستا شریف سعیدی افزود: روستای دزلی با ۸۸۰ خانوار و تقدیم ۷۴ شهید گلگون کفن نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی در این منطقه داشته و همواره در برابر هجوم دشمنان به ویژه در زمان تهاجم رژیم بعثی عراق مقاومت کرده و اجازه نداده که دشمنان یک وجب از خاک این منطقه را بگیرد.

در ادامه این مراسم از جمعی از خانواده شهید روستای دزلی با اهداء‌لوح تقدیر و جوایزی تجلیل و قدردانی شد.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان سروآباد کلنگ احداث سه خانه بهداشت روستایی را به زمین زد.

این سه خانه بهداشت روستایی در روستاهای قلعه گاه،‌ ژنین و گواز بخش مرکزی شهرستان سروآباد احداث می شود و در مجموع برای این احداث سه خانه روستایی ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

مراسم کلنگ زنی خانه های بهداشت به صورت نمادین در روستای قلعه گاه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه مزار شهدای روستای دزلی را عطرافشانی و غبار روبی کرد ضمن تجدید بیعت با نظام و آرمان های انقلاب اسلامی یاد و خاطر شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی در ادامه با سه خانواده شهید و جانباز روستای دزلی دیدار و از نزدیک با خانواده های آنها گفت وگو کرد و با مشکلات آنها آشنا و بر لزوم پیگیری و بررسی درخواست و مشکلات آنها تاکید کرد.

در ادامه نماینده ولی فقیه درا ستان کردستان کلنگ احداث بلوار علوی روستای دزلی را به زمین زد.

این بلوار به طول هزار و ۱۴۰ متر در ۲ لاین و پیاده رو احداث می شود و برای فاز اول آن در مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و فاز دوم آن نیز به طول ۸۰۰ متر در سال آینده اجرا می شود.

روستای دزلی با ۸۸۰ خانوار و بیش از سه هزار نفر جمعیت یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سروآباد است که در زمان جنگ تحمیلی آماج حملات هوایی و زمینی دشمنان بود و به دلیل حضور رهبر معظم انقلاب در این روستا به قدمگاه رهبری شهرت یافته است،‌ این روستا داری ۷۴ شهید و بیش از ۱۰ جانباز و آزاده و ایثارگر است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری ازدج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.


اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =