۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84250336
۰ نفر

برچسب‌ها

باد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک _ ایرنا _ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: باد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت این استان را تا ۲ روز آینده فرا می‌گیرد.

«رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک سامانه ناپایدار جوی از پنجشنبه شب تا روز جمعه به کشور و این استان وارد می‌شود که در برخی از ساعات موجب رگبار باران و در ارتفاعات برف می‌شود.

وی بیان کرد: سرعت وزش باد در ساعاتی از روز جمعه بویژه ساعات بعدازظهر شدید پیش‌بینی شده است.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: این سامانه بارشی تمام مناطق استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.  

مرادی اظهار داشت: لغزندگی جاده‌ها و معابر به دلیل طبیعت بارش‌های رگباری، احتمال شدت گرفتن نقطه‌ای بارش‌ها و ایجاد روان آب در برخی از نقاط این استان وجود دارد.  
وی گفت: احتمال آسیب به سازه‌های ناپایدار و سبک به دلیل وزش باد نیز وجود دارد که تحکیم سازه های ناپایدار و سبک از جمله پوشش گلخانه ها توصیه می‌شود.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: احتیاط در تردد از دیگر مواردی است که نیاز است رانندگانی که در ۲ روز آتی قصد عبور از جاده‌های این استان را دارند، مورد توجه قرار دهند.

 وی عنوان کرد: ساوه با بیشینه دمای ۱۷.۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای ۳.۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۱۵۱ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

 ایستگاه هواشناسی اراک به عنوان اولین مورد در استان مرکزی در سال ۱۳۲۷ در مرکز شهر تاسیس شد و بعد از مراحلی اداره هواشناسی اراک در سال ۱۳۷۴ به اداره کل هواشناسی استان ارتقاء یافت و در سال ۱۳۸۶ نیز  مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha