لیگ فرصتی برای بازگشت قهرمانان به دنیای قایقرانی بود

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی گفت: برگزاری لیگ برتر فرصت خوبی برای قهرمانان بود تا به دنیای قهرمانی بازگردند.

«کتایون اشرف» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در هفته گذاشته برای نخستین مرتبه، ۲ مسابقه لیگ برتر برای رشته‌های روئینگ و اسلالوم برگزار شد. اسلالوم دو شکل آب‌های آرام و خروشان را دارد که امکان برگزاری لیگ در آب‌های خروشان فراهم نبود و آن را در آب‌های آرام برگزار کردیم.

وی افزود: ۲ ماده اکستریم و امدادی اسلالوم جدید بود و اتفاق خوبی برای ورزشکاران در مسابقات لیگ افتاد تا به این شکل برگزار شود. در این رقابت‌ها ورزشکاران با توجه به اینکه مسابقات برون مرزی نداشتند، دیده شدند. قایقرانان در این مسابقات محک خوردند و کادر داوری دوباره تمرین مجددی داشت و کار آنان در برگزاری عالی بود.

نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی یادآور شد: هفت تیم در بخش زنان و پنج تیم در بخش مردان در مسابقات لیگ برتر شرکت کردند. این امر نشان می‌دهد که در بخش زنان خوب فعالیت می‌کنیم و چهره‌های خیلی جدید و نوجوان در قایقرانی از استان‌های خراسان، اصفهان، تهران و مراغه دیدیم که ظرفیت خیلی خوبی داشتند و عالی کار کردند. در این بین کار خوب داوران و هیات برگزاری و درست کردن پیست نیز قابل قوبل بود.  همچنان ورزشکاران قدیمی رقابت زیبایی از خود نشان دادند و یکی از نقاط مثبت دیگر هم ورزشکاران جوانی بودند که تازه به جمع اضافه شدند و مربیان نیز تواناتر از قبل بودند.

وی با بیان اینکه مسابقات لیگ برتر دوئینگ هم رقابت خوبی بود، گفت: برای قهرمانان سابق فرصتی پیش آمد تا دوباره در لیگ شرکت کنند و به دنیای قهرمانی بازگردند.

اشرف با بیان اینکه تمام تلاشمان را می‌کنیم تا لیگ رشته‌های باقی مانده را برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: لیگ برتر در رشته‌های دراگان بوت، کایت بوردینگ و کانوپولو و چند رشته دیگر را باید برگزار کنیم و باید برای برپایی آن شرایط فراهم شود.

وی اضافه کرد: طبق آخرین خبر ملی پوشان باید اردیبهشت ماه در مسابقات گزینشی المپیک آب‌های آرام، روئینگ و اسلالوم شرکت کنند اما باز هم برپایی این مسابقات مشروط به شرایطی شده است. سعی می‌کنیم تا قایقرانان را به حدی از آمادگی برسانیم تا به سهمیه المپیک برسند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha