۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۶
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 84250317
۰ نفر

برچسب‌ها

کواکبیان: تصویب نشدن FATF شرایط را سخت‌تر می‌کند

تهران - ایرنا - دبیر کل حزب مردمسالاری گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب fatf را به چند هفته دیگر یعنی ۱۴۰۰ موکول کرد با این نوع تصمیم‌ها شرایط سخت‌تر می‌شود.

به گزازش خبرنگار سیاسی ایرنا، مصطفی کواکبیان در همایش احزاب در انتخابات۱۴۰۰ که عصر امروز چهارشنبه در تالار وزارت کشور برگزار شد، افزود: براساس آموزه ها، انتخابات فقط تکلیف نیست بلکه یک حق است و باید این را بپذیریم و برهمین اساس نظام هم به انتخابات احترام می گذارد.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ برای ملت مطالبه است، ادامه داد: در این ۴۲ سال پس از انقلاب هنوز نظام انتخاباتی ما حزبی نیست و تلاش‌هایی هم ما در مجلس دهم داشتیم اما هربار صحبت از آن کردیم یک فراکسیون غش می‌کرد.

دبیرکل حزب مردمسالاری خاطرنشان کرد: میزان رای ملت است یعنی میزان حداکثری ملت است اما برخی دوستان خوشحال از انتخابات حداقلی می‌شوند. ما باید با مردم صادق باشیم و باید بپذیریم اعتماد عمومی تا حد زیادی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: معلوم نیست تیم بایدن بتواند شرایط را برای کشور ما تغییر بدهد و ما باید در داخل به داد خودمان برسیم.

کواکبیان با اشاره به عدم تصویب اف ای تی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مجمع تصویب اف ای تی اف را به چند هفته دیگر یعنی ۱۴۰۰ موکول کرد، با این نوع تصمیم‌ها شرایط سخت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت بیشترین نقش را در افزایش مشارکت در انتخابات آتی دارد، ادامه داد: این قضیه برای قوه قضاییه هم مصداق دارد که من از آن تشکر کرده و تاکید می‌کنم باید این اقدامات همه جانبه باشد.

دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: باید به موضوع هواپیمای اوکراینی، حقوق‌های نجومی و غیره بپردازیم تا اعتماد مردم جلب شود.

کواکبیان با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در شورای نگهبان گفت: من بارها در مجلس دهم گفتم و دیدیم در کل مجلس یازدهم فقط ۶۰ تایید صلاحیت داشتیم و این موضوعی نگران کننده است.

دبیرکل حزب مردم سالاری خواستار ورود نکردن نظامیان برای ریاست جمهوری شد و گفت: از نهادهای امنیتی می‌خواهیم مردم را برای مشارکت در انتخابات نترسانند و خواهش می‌کنم نامزدهای نظامی به عرصه انتخابات ورود نکنند چرا که این وصیت نامه صریح حضرت امام (ه) است.

کواکبیان با انتقاد از صدا و سیما بابت پخش سخنان یک سری افراد از جناح های خاص گفت: صدا و سیما نباید فقط به پخش سخنان افراد از جناح های خاص تکیه کند و باید همه احزاب و جناح ها را ببیند.
وی افزود: البته به ما هم می گویند سخنان شما را پخش می کنیم ولی در قالب آرشیوی.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =