صرفه جویی ۲۰ میلیارد ریالی برق شهروندان مشهدی با اجرای طرح "برق امید"

مشهد-ایرنا- سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: اجرای طرح ملی "برق امید" برای مشترکان کم مصرف و تخفیف ۱۰۰ درصدی در مشهد تاکنون ۲۰ میلیارد ریال صرفه جویی در بر داشته است.

علیرضا کاشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ملی "برق امید" از ابتدای آبان ماه در کشور از جمله مشهد مقدس اجرا شد که در راستای اجرای این طرح مشترکان به سه گروه پرمصرف، کم مصرف و خوش مصرف دسته بندی شدند.

وی اضافه کرد: الگوی صحیح مصرف برق شامل مشترکانی می‌شود که متوسط مصرف ماهیانه آنان در ماه‌های گرم سال ۳۰۰ کیلووات ساعت و کمتر از این میزان و متوسط مصرف آنان در ماه‌های سرد سال ۲۰۰ کیلووات ساعت و کمتر از این میزان است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: مشترکان خوش مصرف، مشترکانی هستند که طبق الگوی مصرف وزارت نیرو عمل کرده باشند لذا در محاسبه مبلغ قبض مصرفی‌شان هیچ گونه تغییری ایجاد نشده است و کماکان مثل گذشته هزینه برق مصرفی خود را خواهند پرداخت.

کاشی افزود: بر این اساس، مشترکانی که متوسط مصرف ماهیانه برقشان در ماه‌های گرم سال ۱۰۰ کیلووات ساعت و کمتر و در ماه‌های سرد سال ۸۰ کیلووات ساعت و کمتر باشد هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: مشترکانی که بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف کنند جزء مشترکان پرمصرف به شمار رفته و محاسبه قبوض برق آنان متفاوت است و برای کمک به این مشترکان تا اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ فرصت داده شده است و در صورتی که رویه مصرف برق خود را تغییر دهند و در زمره مشترکین خوش مصرف قرار گیرند هزینه برق مصرفی آنان کمتر خواهد شد.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: یک میلیون و ۶۵۰ هزار مشترک در این شهر وجود دارد که ۱۷ درصد از تخفیف ۱۰۰ درصدی هزینه برق برخوردار شده و جزء مشترکان کم مصرف هستند و ۵۰ درصد از مشترکان خوش مصرف و ۳۳ درصد از مشترکان پرمصرف هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha