۱۲ هزار و ۲۰۳ فقره تسهیلات ازدواج در قزوین پرداخت شد

قزوین - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: در سال جاری ۱۳ هزار و ۸۶۸ نفر متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج بودند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۰۳ مورد معادل ۸۸ درصد پرداخت وام صورت گرفت.

به گزارش ایرنا، عباس علایی مقدم روز چهارشنبه در کارگروه امور فرهنگی و اجتماعی استان قزوین،افزود: یکهزار و ۶۶۵ نفر هم اکنون در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند که امیدواریم تا پایان سال شاهد تسریع در پرداخت تسهیلات به این افراد باشیم.
وی اضافه کرد: قزوین جزو استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات ازدواج است و امیدواریم در فرصت باقی مانده شاهد تسریع در کارسازی پرونده های ارسالی به بانک ها باشیم.
علایی مقدم با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی امور جوانان در این دستگاه،گفت: در سال جاری سه گروه کاری سلامت اجتماعی، آسیب های اجتماعی و اشتغال جوانان را برگزار کرده ایم که هرکدام ۹ مصوبه داشته اند.
وی اضافه کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان همچنین تفاهم نامه ای را با صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت در جهت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با بهره چهار درصد از مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان منعقد کرده است.
علایی مقدم گفت: با توجه به اینکه متقاضی در حوزه جوانان برای دریافت این تسهیلات زیاد است درخواست داریم در سال ۱۴۰۰ تمامی بانک های استان برای اشتغال جوانان سهم داشته باشند تا بتوانیم وام های استارتاپی و اشتغال بیشتری را به متقاضیان پرداخت کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha