مسابقه کتابخوانی «آیات لاله‌ها»، ویژه روز بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - مدیر کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مسابقه فرهنگی «آیات لاله‌ها» به مناسبت روز شهید (‌۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید ) خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، اسکندر یارنسب افزود: مسابقه کتابخوانی«آیات لاله‌ها» به منظور آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با مفاهیم و مضامین بلند قرآنی در وصف ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت  به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه ۲۲ اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا، در حال برگزاری است. 

وی افزود: به دلیل جایگاه ویژه‌ای که ایثار و شهادت در قرآن و معارف اسلامی دارد و نیز پیوند عمیق ایثار و شهادت در تعالیم دینی اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید برآن شد تا با تکیه بر همین مفاهیم و تبیین ارتباط عمیق و وثیق شهدا با آیات و آموزهای قرآنی مسابقه‌ای با همین عنوان برگزار کند.

اسکندر یارنسب ادامه داد: این مسابقه بر اساس کتاب آیات لاله‌ها که مجموعه‌ای از آیات قرآنی مرتبط با حوزه ایثار و شهادت است از امروز  چهارشنبه ۱۳ اسفند آغاز و تا پایان روز سه شنبه ۲۶ اسفند ماه ادامه خواهد داشت و عموم علاقمندان برای شرکت در مسابقه به پایگاه خبری حیات مراجعه و پاسخ سوالات را در صفحه ثبت نام اینترنتی به نشانی http://hayat.ir/laleha ارسال کنند.
 

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: مهلت ارسال آثار تا پایان ۲۸ اسفند ماه خواهد بود و به ۲۲ نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده‌اند به قید قرعه، هدایایی داده می شود.

بنیاد شهید در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸، به فرمان امام(ره) تاسیس شد و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و امور آن طبق مقررات و قوانین مربوط به نهادهای عمومی غیردولتی و در چهار چوب اساسنامه مصوبه و آیین نامه های مربوط زیر نظر رئیس جمهور و نظارت عالیه مقام معظم رهبری اداره می شود. احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد، خوداتکایی و قانونمند کردن ارایه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت در جامعه، محور فعالیت های این نهاد مقدس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =