۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1395
کد خبر: 84250103
۲ نفر

برچسب‌ها

واکسن کرونا به هریس رسید

تبریز- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان هریس از تزریق اولین واکسن کرونا (اسپوتنیک‌ وی) برای نیروهای درمانی بخش کرونا در بیمارستان امام حسین (ع) این شهرستان خبر داد.

حمید قربانی افخمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: امروز نخستین محموله واکسن کرونا شامل ۵۴ دز به بیمارستان امام حسین (ع) هریس وارد شد که در مرحله نخست نیروهای درمان مرتبط با بخش کرونا و نیروهای مراکز ۱۶ ساعته بهداشت و مراکز شبانه روزی شهرستان که بیماران کرونا را پذیرش و نمونه برداری می کنند واکسینه می شوند .

وی ادامه داد: بعداز تزریق ۵۴ دز تحویلی امروز، در مراحل بعدی افرادی که آسیب پذیر هستند از جمله دیابتی ها، فشارخونی ها، افرادسالمند، زنان باردار و بیماران دیالیزی و کبدی واکسینه خواهند شد.

افخمی در ادامه خاطرنشان کرد: حضور مردم به صورت تجمعی در مراسم عروسی و مجالس ترحیم می تواند باعث انتشار بیماری شود از این رو لازم است با پرهیز از حضور در اجتماعات در جلوگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ تلاش کنیم.

وی همچنین بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرونا و فاصله گذاری اجتماعی در خریدهای شب عید از طرف مردم و کسبه تاکید کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان هریس اعلام کرد: در طول ۲ ماه گذشته بیمار بستری کرونایی در این شهرستان نداشتیم فقط سه نفر در هفته جاری علایم بیماری داشتند که مراحل درمان در منزل را طی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =