‌نقش زنان شهید و ایثارگر در انقلاب قابل قدردانی است

تهران - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهمیت روز شهید (22 اسفند) نه برای نیاز شهدا بلکه بخاطر اولویت تذکر به جا ماندگان از این قافله است، گفت:‌ نقش زنان شهید و ایثارگر در انقلاب اسلامی بسیار برجسته و قابل قدردانی است و چه بسا از شهدای گمنام، بی‌نام و نشان‌تر و نا شناخته‌تر هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا از نوید شاهد، ‌«زهرا شیخی» اظهار کرد: گرامیداشت روز شهید تلنگر به وجدان های آرمانخواه است و اعتقاد دارم به برکت خون شهدا موفق به کسب پیروزی در عرصه های مختلف شده ایم و اگر شهدا نبودند هیچ توفیقی نداشتیم. دوام و ماندگاری انقلاب اسلامی مدیون ایثار و از خودگذشتگی است که شهدا مظهر این فرهنگ هستند.

وی افزود: امروز که سر خود را بالا می گیریم و موفقیت های خود در عرصه های مختلف را به رخ جهانیان می کشیم مدیون ایثار و از خودگذشتگی شهدا هستیم. شهدا تربیت یافته فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت بودند و هر چه داریم از آنها است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بی نظیری داشته اند که انکار ناپذیر است. برای روایت صحیح انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید به جایگاه زنان توجه ویژه ای شود. در دفاع مقدس عده ای از زنان در جبهه مشغول درمان رزمندگان بودند و تعدادی در پشت جبهه، از آنها که در مقابل دشمن ایستاده بودند حمایت می کردند.

بخش قابل توجهی از شهدای مدافع سلامت را بانوان تشکیل می دهند

شیخی توضیح داد: بدون در نظر گرفتن جایگاه زنان در وقایع مهمی مثل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت (ع) حقیقت به مخاطب منتقل نمی شود. حتی در مبارزه با ویروس کرونا هم زنان حضور چشمگیری داشتند و بخش قابل توجهی از شهدای مدافع سلامت را بانوان تشکیل می دهند. مردان شهید و ایثارگر هم در دامن مادری رشد یافته اند که آنها را به گونه ای شایسته تربیت کرده است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنچه وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران کشور است. بطور قطع معرفی درست و شایسته پیشکسوتان شهید و شهادت و معرفی درست و دقیق شهدای عزیز است که هر چند این زمینه زحمت زیادی کشیده شده اما کم و ناچیز بوده است.

تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری

شیخی با تاکید بر اینکه متاسفانه هنوز تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان کشور شهدا را نمی شناسند، بیان کرد: برای بخش قابل توجهی از نسل جوان مسائل مربوط به ایثار و شهادت کمتر جذاب است و آنچه که می تواند این خلاء را پر کند استفاده از ظرفیت های هنری به ویژه فیلم و سریال هایی است که می تواند بخشی از این فرهنگ را به شایستگی به نسل های بعد منتقل کند.

وی افزود: باید برای گرامیداشت مقام زنان شهید اقدامات اساسی به ویژه در حوزه فرهنگی انجام شود. تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری می تواند بسیار موثر باشد. در این مسیر هیچ راه حلی بهتر از رسانه نمی تواند این رسالت را انجام دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =