حقوق شهری و شهروندی باید برای مردم تبیین شود

کرمانشاه– ایرنا- مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه با اشاره به رسالت‌های این سازمان اظهار داشت: یکی از مشکلات جامعه ما آشنایی نداشتن مردم با حقوق خویش به ویژه حقوق شهری و شهروندی است که ضروری است این حقوق برای مردم تبیین شود.

رسول بهرامی‌پور روز چهارشنبه در نشست هیات اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه با موضوع نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی در تبیین و دفاع از حقوق شهری شهروندان برگزار شد، افزود: مردم ما باید بدانند که دستگاه های خدمات‌رسان در حوزه حقوق شهری چه تکالیفی در قبال آنان دارند و مردم نیز چه تکالیفی در جهت حفظ حقوق شهری برعهده دارند.

وی از اعلام آمادگی سازمان بسیج حقوق دانان کرمانشاه برای همکاری با سازمان فرهنگی شهرداری خبر داد و افزود: در همه بخش هایی که نیاز به نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی باشد ما از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و جا دارد از همکاری های شهرداری کرمانشاه با سازمان بسیج حقوق دانان کرمانشاه تقدیر کنیم.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه هم در این جلسه اظهارداشت: سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه در دوره جدید منشاء خدمات ارزشمندی در سطح شهر بوده که از طرف شهرداری و شهردار کرمانشاه از خدمات این سازمان تشکر می کنیم.

مهدی عبدالمالکی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مجموعه مدیریت شهری امور حقوق شهری و حقوق عامه است، گفت: استفاده از ظرفیت حقوق دانان بسیجی برای کمک به مجموعه شهرداری در این عرصه ها بسیار مهم است که سازمان فرهنگی شهرداری در این خصوص آماده استفاده از این ظرفیت است.

معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه همچنین از برگزاری برنامه های آموزش همگانی حقوق در فرهنگ سراها و مساجد با همکاری بسیج حقوق دانان خبر داد و گفت: ظرفیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در جهت اجرای برنامه های مشترک در اختیار سازمان بسیج حقوق دانان خواهد بود که ان شاالله با امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با بسیج حقوق دانان فصل جدیدی از همکاری های ۲ جانبه در جهت خدمت به مردم رقم خواهد خورد.    

در این نشست اعضای هیات اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسایل مربوط به حقوق شهری و حقوق شهروندان پرداختند.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری به امضای مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه و رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه رسید که به موجب آن طرفین در اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و آموزش عمومی حقوق شهروندی و تبیین و فرهنگ سازی حقوق شهری، اجرای برنامه های مسجد محوری با محوریت آموزش همگانی حقوق، برگزاری همایش های مشترک در خصوص حقوق شهری، حقوق عامه، بیانیه گام دوم انقلاب، نقش شهروندان در جهت حفظ حقوق شهری و تحقق عدالت اجتماعی، برگزاری یادواره های شهدای حقوق دان و اجرای دوره های آموزشی حقوقی متناسب با حقوق شهری با هم همکاری می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها