استاندار مرکزی: اقدامات خیرخواهانه مردم در شرایط کرونایی ستودنی است

اراک _ ایرنا _ استاندار مرکزی گفت: اقدامات خیرخواهانه مردم در شرایطی که کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات مالی و سختی زندگی همراه است، بسیار ستودنی است.

سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه در همایش کمک مومنانه مرکز خیریه نگهداری کودکان ذهنی انصار امام صادق (ع) اراک افزود: مسئولان باید قدردان کمک‌های مومنانه مردم که در جهت رضای خدای و نیز رفع نیاز کشور انجام می‌شود، باشند.

وی مرکز خیریه نگهداری کودکان ذهنی انصار امام صادق (ع) اراک را یکی از موسسات فعال و خود جوش و با فعالیت خوب توصیف کرد و  ادامه داد: نهادهای حمایتی همه تلاش خود را برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر به کار گرفته‌اند اما در کنار آنها و حتی جلوتر از آنها موسسه‌های خیره‌ هستند.

آقازاده اظهار داشت: خیران استان مرکزی با وجود  مشکلات اقتصادی کشور به ویژه تورم و گرانی که همه آنها به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایجاد شده، بی ادعا و بی توقع با چراغ خاموش در امورکارهای خداپسندانه و کمک به همنوعان خود مشارکت دارند.

وی تصریح کرد: مرکز خیریه انصار امام صادق (ع) اراک علاوه بر نگهداری از ۱۰۰ فرد معلول، جمع‌آوری کمک‌های مومنانه را نیز دنبال می‌کند که این نوع حرکت‌ها، اوج معرفت و شور اجتماعی، معنوی، دینی و انقلابی  را نشان می‌دهد.

آقازاده عنوان کرد: این حرکت‌ها امروز پشتوانه انقلاب اسلامی است چرا که با وجود همه دشمنی‌های دشمنان انقلاب اسلامی این مردم هستند که خودشان را اداره کرده  و دیگران را سرپرستی می‌کنند.

وی اظهار داشت:با این روحیه مردمی، اگر شرایط بدتری هم  بر کشور تحمیل شود، توطئه‌ها خنثی شده و تا این فرهنگ زنده است هیچ آسیبی به انقلاب و کشور وارد نمی‌شود.  

استاندار مرکزی تاکید کرد: دولتمردان و مجموعه نظام جمهوری اسلامی باید همیشه مرهون این شعور انقلابی باشند و غفلت از این فهم بلندمردمی باعث می شود مسئولان در انجام وظایف هم دچار مشکل شوند.

آقازاده گفت: فاصله بین مردم و مسئولان زمانی ایجاد می شود که مسئولان از این دید و افکار در کمک و همیاری در بین هم‌نوعان خود  غافل شوند.

درپی بیانات رهبر معظم انقلاب، طرح مواسات و همدلی به منظور کمک به آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا در استانهای مختلف کشور آغاز شد که بر اساس آن جمع‌آوری و  توزیع بسته‌های معیشتی در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک میلیون و ۶۵۶ هزار و ۶۹۹ نفر تا ۱۳ اسفند ۹۹ در کشور به طور قطعی به بیماری کووید۱۹مبتلا شده و  تعداد جان باختگان  این بیماری نیزبه ۶۰ هزار و ۳۵۳ نفر رسیده است.

استان مرکزی دارای۱۲ شهرستان و بیش از  یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =