برگزاری نخستین آزمون استخدام بهورز عشایری و چند خبرکوتاه از گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - برگزاری نخستین آزمون استخدام بهورز برای پنج نقطه عشایری، برگزار نشدن نمازجمعه هفته جاری در ۲ شهر، تعیین ۵۱ شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی و پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل صندوق ولایت کمیته امداد گلستان از مهمترین اخبار کوتاه امروز چهارشنبه استان است.

رییس اداره امور تعاونی‌های اداره کل امور عشایر گلستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از برگزاری نخستین آزمون استخدامی بهورز عشایری در استان خبر داد و گفت: ۱۶ نفر از فرزندان عشایر امروز در این آزمون شرکت کردند که از میان آنان، پنج نفر به عنوان بهورز برای مناطق عشایری "دشت تقر، اسماعیلک، قره چاردک، پاشایولی و چوپان‌جیق" استخدام می‌شوند.

محمدصادق عرب قائنی افزود: افراد برگزیده در آزمون بعد از گذراندن مرحله مصاحبه به مدت ۲ سال در دوره آموزش بهورزی مراکز بهداشت شرکت می‌کنند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی گلستان مجوز استخدام ۱۵ بهورز عشایری را اخذ کرد که در مرحله نخست با برگزاری آزمون پنج نفر استخدام می‌شوند.

**

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نماز جمعه ۱۵ اسفند امسال به غیر از شهرهای گرگان و سرخنکلاته، با رعایت اصول و مقررات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سایر نقاط استان برگزار می‌شود.

**

رییس کل دادگستری گلستان امروز در همایش روز ملی آب در گرگان، گفت: قانون توزیع عادلانه آب بازدارندگی لازم برای جلوگیری از دست اندازی به منابع آبی ندارد.

هادی هاشمیان افزود: از نظر حقوقدانان دغدغه قانون توزیع عادلانه آب، بیشتر تقسیم آب است و برخی بندهای موجود در این قانون مانند صدور مجوز برای کسانی که تا پیش از تصویب این قانون، چاه غیرمجاز حفر کرده بودند، دست اندازی به منابع آب را ترویج کرد.

وی ادامه داد: از آن پس هم افراد زیادی به این امید که دوباره با تصویب قانون جدید بتوانند مجوز بگیرند، چاه غیرمجاز حفر کردند به طوری که امروز تعداد زیادی پرونده با این موضوع در محاکم استان تشکیل و در حال رسیدگی است.

هاشمیان با اشاره به ممنوعیت ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌های گلستان از امور آب استان خواست در این بخش فعالانه ورود کند و دستگاه قضایی هم به عنوان پشتیبان در کنار آنان خواهد بود.

**

همچنین رییس کل دادگستری گلستان از تعیین ۵۱ شعبه تخصصی رسیدگی به تخلفات و جرایم احتمالی انتخابات در استان خبر داد و گفت: ۱۴ شعبه در دادسراها، ۱۸ شعبه در دادگاه‌های سراسر استان برای رسیدگی به تخلفات و جرایم احتمالی با موضوع انتخابات تعیین شده است.

هاشمیان در نخستین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات افزود: ۱۸ شعبه در شوراهای حل اختلاف و یک شعبه تجدیدنظر هم آماده رسیدگی به پرونده‌های انتخاباتی هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان نیز در این جلسه گفت: اعضای ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات از دستگاه‌های اجرایی، نظارتی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی هستند.

حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی افزود: بررسی فعالیت نامزدهای احتمالی، رصد فضای مجازی و پیشگیری از فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگام و جلوگیری از بروز تخلفات و جرایم از وظایف این ستاد است.

وی اظهارداشت: پارسال ۳۰ پرونده با موضوع تخلفات و جرایم انتخاباتی در محاکم تشکیل شد که به جز یک پرونده که هنوز در جریان رسیدگی است رای بقیه پرونده‌ها صادر شد.

**

مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: با تاسیس صندوق امداد ولایت استان از سال ۹۵ تاکنون ۶۰۰ نفر از نیکوکاران سپرده‌گذاری بالایی کردند که از محل وجوهات آنان و نیز کمک‌های دولتی به ۳۵ هزار مددجوی زیرپوشش این نهاد، ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال و کارگشایی پرداخت شد.

عیسی بابایی افزود: این صندوق به سپرده‌های نیکوکاران سود نمی‌دهد و بابت پرداخت تسهیلات نیز از مددجویان کارمزد دریافت نمی‌گیرد.

به گفته وی، هم اکنون صندوق امداد ولایت کمیته امداد گلستان ۱۴۵ هزار سپرده‌گذار دارد.

**

محمود سقلی، معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان با اشاره به تولید ۱۹ هزار و ۸۰۷ تن انواع آبزیان در سال ۹۸ در استان، گفت: پیش بینی می‌شود، تولید آبزیان در سال‌جاری ۱۰ درصد افزایش یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =