۲۸ هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در میامی توزیع می‌شود

شاهرود - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: ۲۸ هزار اصله نهال به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در این شهرستان توزیع می‌شود.

محمد علی رضایی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این اقدام برای جلوگیری از فرسایش خاک و ضرورت درختکاری انجام می شود.

وی گفت : این نهال‌ها از نوع اقاقیا، عرعر، زبان‌گنجشک، کاج، سنجد، سرو شیراز، سرو خمره‌ای، سرو نقره، زیتون تلخ و توت خواهد بود.

رئیس اداره منابع طبیعی میامی اظهارداشت: در روز درختکاری مردم با حضور در پارک‌ها یا عرصه‌های منابع طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو می‌روند.

رضایی در ادامه به اهمیت درخت و درختکاری اشاره کرد و افزود: درخت یک نعمت و هدیه زیبا از سوی خداوند به انسان و منشاء خیر و برکات زیادی برای زمین است.

رضایی ادامه داد: در راستای سیاست های سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور ایجاد پارک، فضای سبز،بوستان روستایی و بادشکن اطراف مزارع، در آستانه هفته منابع طبیعی نهال رایگان به منظور کشت در مناطق مناسب و مستعد توزیع خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی هدف از توزیع نهال های رایگان را ترویج فرهنگ صیانت از منابع طبیعی دانست ، و خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی به همراه شهروندان می توانند برای دریافت نهال رایگان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی مراجعه کنند.

وی گفت: نهال های اهدایی، غیرمثمر و سازگار با محیط پیرامونی هستند.

رضایی نقش اصحاب رسانه در تبلیغ و ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی مهم خواند، و گفت: با فرهنگ سازی در این رابطه شاهد صیانت هرچه بیشتر از منابع طبیعی خواهیم بود.

همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی شعار امسال هفته منابع طبیعی و آبخیزداری است.

مساحت اراضی ملی شهرستان میامی  ۸۳۰هزار هکتار است .

شهرستان میامی دارای  ۲ بخش مرکزی و کالپوش و حدود ۴٠ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =