بنگاه های اقتصادی هرمزگان ۲۰ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: بنگاه های اقتصادی غرب استان امسال با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، حدود ۲۰ میلیارد ریال به آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان تحت پوشش این نهاد کمک کردند.

علی الهیاری روز چهارشنبه در یک نشست خبری پیرامون هفته احسان و نیکوکاری افزود: امسال بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان با توجه به شرایط کرونایی سهم بهتر و بیشتری نسبت به کمک رسانی به آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد داشتند و کمک‌های آن‌ها در قالب سبدهای معیشتی، خرید تبلت دانش آموزی و موردی بوده است.
وی بیان داشت: این بنگاه های اقتصادی (شامل شرکت فولاد مادکوش، فولاد سبا، فولاد هرمزگان، سیمان هرمزگان و پالایش نفت بندرعباس) همچنین در راستای مسوولیت اجتماعی خود حمایت چهار هزار یتیم را متقبل شدند.

مناطق آزاد قشم و کیش هیچ نقشی در محرومیت زدایی ندارند
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان ضمن گلایه مندی از مناطق آزاد تجاری قشم و کیش گفت: این مناطق هیچ نقشی در محرومیت زدایی استان نداشته و کمک‌های آن‌ها به صورت جزیی و یا تکلیف قانونی بوده است.

نسخه ریشه کنی فقر، ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان همچنین گفت: مهم‌ترین نسخه ریشه کنی فقر، تقویت و توسعه مشارکت‌های مردمی و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است.
الهیاری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در این برهه از شرایط کرونایی و وضعیت سخت اقتصادی فرمان اجرای طرح مواسات و همدلی را مطرح کردند که همه دستگاه‌ها و نهادها در کنار مردم در این طرح مشارکت کردند و در استان هرمزگان به خوبی این طرح شکل گرفت. 
وی بیان داشت: برکت حضور مردم در محرومیت زدایی و  فقر زدایی بالاست و هر چقدر مردم نسبت به این مساله دغدغه مند شوند بیشتر می‌تواند اثر گذار باشد.
مدیرکل کمیته امدادهرمزگان با اشاره به اینکه گره فقر به شرط همدلی بازشدنی است، تصریح کرد: در جنگ تمام عیار اقتصادی، از نظر عقلی، انسانی و دینی حکم می‌کند که باید به همنوع خود در کنار دولت و نظام کمک کنیم.
الهیاری ابرازداشت: کمیته امداد بدنبال اینست که با مشارکت خرد مردم، گره فقر را باز کند و در این راستا از رسانه‌ها نیز خواستاریم که حساسیت کمک به همنوع را در جامعه بالا ببرند تا از فقر نیازمندان در استان کاسته شود.
وی اظهارداشت: اگر هر خانواده‌ای در هرمزگان تنها ۵۰۰ هزار ریال از سهم خود را برای سبد معیشتی فقرا اختصاص دهد، آمار نیازمندان به شدت کاهش پیدا می‌کند.

هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به نیازمندان هرمزگان کمک شد

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان یادآورشد: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه امسال  هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به سفره فقرا و نیازمندان در استان کمک شد.
الهیاری ادامه داد: هفت هزار میلیارد ریال از محل خدمات دولتی و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز سهم مشارکت خیران بوده است.

افتتاح ۱۷۲ مسکن نیازمندان هرمزگان در هفته احسان و نیکوکاری

الهیاری در ادامه به برنامه‌های هفته احسان و نیکوکاری (۱۴ تا ۲۱اسفندماه) اشاره کرد و بیان داشت: ۴۷۲ واحد مسکونی مددجویی در هرمزگان در دست احداث است که ۱۷۲واحد در این هفته آماده بهره برداری است.
الهیاری گفت: همچنین در هفته احسان و نیکوکاری که با شعار «عیدی برای همه» افتتاح چندین مرکز نیکوکاری، دیدار با خانواده ایتام و فقرا و اجرای جشن نیکوکاری همراه با پویش « ایران مهربان» و «برای پدرم» در سطح استان هرمزگان انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردم در سالجاری بیشتر به روش مجازی و نوین خواهد بود و مردم نیکوکار می‌توانند با کد دستوری (*۸۸۷۷*۰۷۶# ) و از طریق شماره کارت (۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۶۴۸) بانک ملی به نام کمیته امداد به نیازمندان کمک کنند. 
این مسوول یادآورشد: همچنین به صورت نمادین پایگاه جشن نیکوکاری ساعت ۹ صبح فردا پنجشنبه در میدان شهربانی بندرعباس روبروی بانک ملی مرکزی جهت دریافت کمک‌های نقدی مردمی دایر است.
در حال حاضر ۸۷ هزار و ۷۵۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان هستند که بخشی از آن‌ها آسیب دیدگان کرونا و قشرهای آسیب پذیر می‌باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =