جشنواره بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس غیرحضوری برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس پنجم فروردین سال آینده در کرمان به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد رضا علیزاده روز چهارشنبه در نشست خبری ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس افزود: اهمیت بازی های رایانه ای بر کسی پوشیده نیست و از ۲ منظر گردش مالی بسیار بالا و بحث فرهنگی و تاثیرات آن بر کودکان و نوجوانان می توان به آن پرداخت.

وی با بیان اینکه موسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی متولی برگزاری این جشنواره در کشور است تصریح کرد: این جشنواره با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح در بین خانواده ها، افزایش هرچه بیشتر همبستگی در بین جامعه و مردم، ایجاد بستر سرگرمی در شرایط کنونی کشور و همچنین ایجاد محیط رقابتی سالم بین جوانان و نوجوانان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: سه دوره اولیه این جشنواره در استان تهران توسط موسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برگزار شد و دوره چهارم آن در قزوین و بعد از آن طی توافقی قرار شد که دبیرخانه این جشنواره در کرمان مستقر شود، زیرا این یک رویداد بسیار مهم در حوزه بازی های رایانه ای است.

وی ادامه داد: ششمین دوره جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای قرار بود در اسفندماه برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به زمان فعلی موکول شد که توسط مجتمع فرهنگی دیجیتال استان انجام می شود.

علیزاده اظهار داشت: در شرایط عادی این جشنواره کاملاً باید به صورت حضوری و با حضور شرکت کنندگان باید برگزار می شد بنابراین کار را برای ما سخت کرد، اما  با همراهی و همکاری صورت گرفته بستر لازم فراهم شد تا ششمین دوره بازی های رایانه ای را به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت کننده ها می توانند از طریق رایانه و تلفن همراه برای شرکت در جشنواره استفاده کنند تاکید کرد: در سراسر کشور و ایرانی های خارج از کشور هم می توانند در این جشنواره شرکت کرده و به صورت غیر حضوری حضور پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: علاقه مندان تا ۲۵ اسفند ماه مهلت ثبت نام در بازی ها است و مسابقات هم در پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ انجام می شود .

وی تصریح کرد: اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس را هم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهیم داشت که در یک فرایند حدود ۲ ماهه بعد از رونمایی جشنواره، ثبت نام و برگزاری مسابقات و نهایتاً به صورت مجازی اختتامیه برگزار می شود.

دبیر تخصصی ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس گفت: در این دوره از جشنواره بازی های کامپیوتر تیمی و انفرادی و در بازی های موبایلی یک لیگ بانوان مجزا و  چهار بازی برای عموم داریم.

احد حائری افزود: برای اولین بار در حوزه بازی های موبایلی لیگ بانوان انجام می شود و رده سنی بازی های موبایلی  بالای سه سال و رده سنی بازی های کامپیوتری  بالای ۱۲ سال است.

وی بیان کرد: علاقمندان به شرکت در این دوره از جشنواره می توانند از طریق سایت به آدرس  persiangulfgc.ir ثبت نام کنند.

در پایان  این نشست از پوستر ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha