مجریان انتخابات باید افراد بی‌حاشیه، متدین و سالم باشند

زنجان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: مجریان انتخابات ضمن داشتن تدین و سلامت باید اصل بی‌طرفی در انتخابات را رعایت کنند و حتی در اظهارنظر و سخنرانی‌ها نیز به این اصل عمل کنند.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز پنجشنبه در اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان که با حضور اعضای اصلی و مقامات استانی در سالن کنفرانس دادگستری زنجان برگزار شد گفت: در انتخابات گذشته تجربیات و توفیقات خوبی در راستای اجرای دستوالعمل ستاد انتخابات داشتیم که البته کوتاهی ها و مشکلاتی هم وجود داشت که در این دوره این مسایل و تخلفات باید مرتفع شود.
وی بر ضرورت تشکیل ستادهای پیشگیری و رسیدگی جرایم و تخلفات انتخاباتی در شهرستانها تاکید کرد و افزود: این ستاد بر اساس اعلام مرکز هشت وظیفه مهم بر عهده دارد.
رییس ستاد پیشگیری و رسیدگی جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات با قدرت و همت مضاعف در دستور کار مسوولان قرار گیرد و برای  تحقق این امر وظایفی که بر عهده ماست، باید در جلب اعتماد عمومی ایفای نقش کنیم چرا که امروز دشمنان برای کم رنگ کردن مردم پای صندوقهای رای هزینه های زیادی می کنند.
حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه رسالت این ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی و کاستن هزینه ها از جمهوری اسلامی است افزود: در این دوره مجریان انتخابات از افراد بی حاشیه و متدین به کار گیری شوند.
وی اظهارداشت: انتخاب اصلح از میان افراد صالح مهم است لذا دقت لازم در تایید صلاحیت افراد، از بروز مشکلات و هزینه های بعدی جلوگیری خواهد کرد که در اینجا وظایف ما سنگین‌تر است.
حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: کوشش شود افراد نا اهل در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وارد نشوند.
وی تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی نباید اجازه دهیم خطوط قرمز نظام مورد هجمه و آسیب قرار بگیرد و با افرادی که بخواهند به این خطوط قرمز خدشه وارد کنند برابر قانون برخورد خواهیم کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =