امکان اختصاص پساب بیشتر به شهرداری برای توسعه فضای سبز

تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: تلاش می شودبا کمک شورای اسلامی و شهرداری تهران وتوافقی که با شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شرکت آب منطقه‌ای صورت گرفته بتوان حتی بیش از مقداری که اکنون شهرداری تهران از آب خام استفاده می‌کند، پساب مناسب در اختیارشهرداری قرار داده شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» روز چهارشنبه در حاشیه آئین درختکاری افزود: جایگزین کردن پساب با آب خام کمک خواهد کرد شهرداری بتواند فضای سبز را توسعه دهند.

وی با بیان این که اقدام وزارت نیرو در استفاده از پساب‌ برای توسعه فضای سبز قابل تسری است، گفت: توسعه فضای سبز بویژه در کلانشهرها نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ حیات دارد.

اردکانیان گفت:امیداست بویژه شهرداری‌های کلان‌شهرها که مصرف قابل ملاحظه‌ای آب خام برای حفظ و توسعه فضای سبز دارند از شهرداری تهران الگو بگیرند تا بتوانیم پساب را جایگزین آب خامی کنیم که می‌تواند در زیر زمین حفظ شود و حکم یک سد مجازی را داشته باشد، این که به کاهش فرونشست زمین کمک می‌کند و منبعی برای آیندگان است که در صورت ضرورت برای مصارف شرب استفاده کنند.
وزیر نیرو ادامه داد: امیداست به مرور با منابعی که عملا خود مردم تهران از طریق عوارضی که پرداخت می‌کنند و در اختیار شهرداری تهران است کمک کنند که این پساب‌ها هم جمع آوری و هم به شکل مناسبی تصفیه شده و در اختیار قرار گیرد.
وی افزود: در خصوص نقشی که فضای سبز در حفظ حیات و پاکیزه نگه داشتن شرایط زیست محیطی دارد تردیدی نیست؛ بویژه در شهرها و کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ نقش تعیین کننده دارد. در وهله اول باید برای حفظ فضای موجود چاره اندیشی کرده و بعد با روش‌هایی که مقدور است آن را توسعه داد.

به گزارش ایرنا، پیشترمعاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: تصفیه خانه فیروز بهرام سالانه ۱۹۲ میلیون متر مکعب پساب تولید و به چرخه مصرف فضای سبز تهران می‌رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =