زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد تقویت می‌شود

شیراز – ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: برای تحقق جهش تولید، ضمن رایزنی مستمر با مسئولان ذیربط و در پی موافقت با به مناقصه گذاشته شدن چهار پروژه بزرگ زیرساختی،مسیر توسعه در این منطقه راهبردی هموارتر شد.

مطلب دریافتی ایرنا حاکی است، احسان انصاری در این  زمینه اعلام کرد: این مناقصه ها با اعتباری افزون بر ۱۷۶ میلیارد تومان اجرا خواهند شد.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و محدودیت های بودجه ای با حمایت ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) چهار پروژه بزرگ زیرساختی این منطقه شامل احداث ساختمان‌های پشتیبانی- خدماتی، پارکینگ، فضای سبز، شبکه روشنایی و ایستگاه پایش آنلاین هوای محیطی برای انتخاب پیمانکار به مناقصه رفت.

انصاری اضافه کرد: استراتژی پیگیری برنامه‌ها و اهداف توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی لامرد به صورت جزیره ای نیست و حوزه اجرای فنی زیرساخت‌ها و جذب سرمایه گذاری با همدیگر و همسو باید به پیش رود و با نگاه همه جانبه و استفاده از ظرفیت ها، برای ارتقای این منطقه و جبران کاستی ها تلاش می شود.

وی بیان کرد: تحقق برنامه ارتقا و پایداری زیرساخت‌ها، تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری و حمایت همه جانبه از فعالان اقتصادی سبب اطمینان خاطر بیشتر سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه راهبردی می‌شود و از طرفی هم سرمایه گذار از فعالیت خود منتفع می شود و هم زمینه تحقق اهداف ذاتی منطقه ویژه اقتصادی یعنی اشتغالزایی، ایجاد ارزش افزوده، رونق اقتصادی و جهش تولید تحقق می‌یابد.

انصاری اظهار کرد: باتوجه به راه اندازی کارخانه بزرگ آلومینیوم کشور و وجود ظرفیت بالقوه این قطب معدنی جنوب کشور برای سرمایه‌گذاری در ایجاد صنایع بزرگ معدنی، پایین دست آلومینیوم و دیگر طرح‌های انرژی‌بر، ضرورت داشت تا زیرساختهای فنی و زیربنایی وارد فاز عملیاتی شود که علی رغم نزدیکی به پایان سال و محدودیتهای بودجه‌ای، چهار پروژه بزرگ زیرساختی این منطقه به مناقصه رفت که این حجم تعداد پروژه عمرانی-زیرساختی از نظر ریالی و فنی، اقدامی بزرگ در تاریخ این منطقه خواهد بود.

وی ادامه داد: با تبیین ظرفیت ها و پتانسیل موجود و حمایت سازمان ایمیدرو موفق شدیم تا چهار پروژه بزرگ زیرساختی شامل خرید،حمل،نصب،راه اندازی،آموزش و نگهداری تجهیزات ایستگاه پایش آنلاین هوای محیطی، احداث پارکینگ ورودی منطقه ویژه، شبکه روشنایی و احداث بخشی از جاده شریانی و میدان‌ها، احداث ساختمان‌های پشتیبانی و خدماتی (ساختمان باسکول، ساختمان پنجره واحد گمرک،ساختمان کنترل ورود،خروج و نگهبانی ) و محوطه های مربوطه و اجرای بخشی از فضای سبز به مناقصه رود و پس از انتخاب پیمانکار، با برنامه‌ریزی و جدول زمانبندی پروژه ها را به سرانجام می‌رسانیم.

منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =