۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84249891
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مازندران پایان هفته سرد و بارانی می‌شود

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران روز چهاشنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ورود سامانه سرد بارشی از روز جمعه به این استان هشدار داد و تاکید کرد که این سامانه تا روز شنبه هفته آینده فعال خواهد بود.

به گزارش ایرنا ، اداره کل هواشناسی مازندران در این اطلاعیه اعلام کرد که این سامانه سرد بارشی از آخر هفته مناطق مختلف مازندران را تحت تاثیر قرار می دهد که نتیجه آن کاهش نسبی دما ، بارش باران و برف در ارتفاعات و وزش باد است.

طبق این هشدار ، بارش‌ها در دامنه‌ها و ارتفاعات استان در مقایسه با سایر مناطق از مقدار بیشتری برخوردار خواهد بود.

هواشناسی مازندران، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی را از پیامدهای منفی این سامانه سرد بازشی اعلام کرد. 

در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده است تا علاوه بر در نظر گرفتن جوانب احتیاط در ترددهای جادهای، تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند و کوهنوردان نیز در این مدت از صعود به ارتفاعات مازندران خودداری کنند. 

جدول داده‌های آماری پنج روزه هواشناسی مازندران هم نشان می‌دهد با ورود این سامانه سرد بارشی، دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران طی روزهای پنجشنبه و جمعه نسبت به امروز تا پنج درجه کاهش می‌یابد. دمای هوای ساری امروز در گرم ترین زمان به  ۱۵ درجه بالای صفر می رسد ولی با ورود سامانه بارشی ، روز جمعه به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر کاهش می یابد. روز شنبه هفته آینده هم دمای هوای این شهر ۱۶ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شرایط جوی استان طی امروز را صاف تا نیمه ابرای همراه با کاهش نسبی دما و از اواخر امشب ابری همراه با بارش پراکنده باران و باد توصیف کرد.

احمد اسدی اظهار داشت : با ورود سامانه سرد بارشی از اواخر امشب ، هوای مازندران در روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری با کاهش نسبی دما، بارش باران و در ارتفاعات نیز مه‌آلود با بارش برف و پیش‌بینی می‌شود.

وی شرایط جوی مازندران را در روز جمعه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای، ابری گاهی با بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات نیز ابری همراه با بارش برف و وزش باد اعلام کرد.

اسدی گفت که هوای مازندران در روز شنبه هفته آینده صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و از یکشنبه‌شب نیز به تدریج با افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران، شرایط جوی مازندران در روز یکشنبه هفته آینده را نیز نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد اعلام کرد.

وی وضعیت دریای خزر را از اواخر امشب تا صبح شنبه آینده مواج و طوفانی اعلام کرد و پیش‌بینی کرد که طول ارتفاع موج دریا در روز پنجشنبه به ۲ متر و در روز جمعه نیز به ۱/۵ متر برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =