۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84249868
۲ نفر

برچسب‌ها

دستگاه قضایی حکم دستگیری حیوان آزار را در فردیس صادر کرد

کرج - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس استان البرز اعلام کرد که با درخواست اداره حفاظت محیط زیست فردیس حکم قضایی برای عامل حیوان آزاری در این شهرستان صادر شده است.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل دادگستری البرز، حسین ناصرخاکی گفت: با توجه به انتشار فیلمی در فضای مجازی که حکایت از حیوان آزاری منجر به اتلاف سگ با خودرو داشت دادسرای این شهرستان با شکایت اداره محیط زیست شهرستان به این موضوع ورود کرده و دستور توقیف خودرو  و شناسایی و دستگیری فوری فرد خاطی را صادر کرد.


وی با اشاره به اینکه حیوان آزاری هم  در قانون و هم آموزه های اسلامی ممنوع بوده و دارای مجازات است، متذکر شد: با توجه به مطالبات مردمی و به منظور پیشگیری از وقوع این نوع اقدامات، احکام بازدارنده صادر خواهد شد.

دادستان فردیس متذکر شد: همچنین با عنایت به شکایت اداره حفاظت  محیط زیست مبنی بر افزایش سگ های ولگرد و مشکلات بهداشتی  و بیماری های واگیر و درخواست ساماندهی و جمع آوری آن ها، دادستانی با توجه به تشکیل کمیته حراست از بهداشت و سلامت شهری دستور ویژه جهت تشکیل این کمیته به منظور ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد را صادر کرده است.

شهرستان فردیس با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =