۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84249851
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 ۵۳ نفر برای انتخابات سهام عدالت در قزوین نام‌نویسی کردند

قزوین – ایرنا – مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین گفت: تاکنون ۵۳ نفر برای انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت در این استان نام‌نویسی کردند که صلاحیت حرفه­‌ای آنان توسط سازمان سپرده‌گذاری مرکزی در حال بررسی است.

فرزین بهنامی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرار بود انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت ۲۰ اسفندماه سال جاری برگزار شود که طبق آخرین اخبار، انتخابات هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت به تعویق افتاد.

وی اضافه کرد: در استان قزوین ۷۶۴ هزار و ۴۳۲ نفر سهام دار سهام عدالت هستند که از این تعداد ۴۶۳ و ۸۸۹ نفر به روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت خود اقدام خواهند کرد.

این مسوول با اشاره به تفاوت میان دو روش مستقیم و غیرمستقیم در مدیریت سهام عدالت، افزود: در اردیبهشت ماه سال جاری در پی درخواست رییس جمهوری و موافقت مقام معظم رهبری سهام عدالت آزادسازی شد و سهام داران تا پایان خردادماه فرصت داشتند دو روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کنند.

بهنامی فر گفت: در روش مستقیم، سهام داران مستقیما مدیریت سهام خود را برعهده می گیرند و با مشاهده پرتفوی برای مدیریت سهام خود اقدام می کنند.

وی اضافه کرد: در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام عدالت به شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تفویض می شود و افراد با توجه به تعداد مبلغ سهامی که دارند سهام دار شرکت استانی می شوند.

مدیر کل اقتصاد و دارایی استان قزوین گفت: در استان قزوین ۴۶۳ هزار و ۸۸۹ نفر معادل ۶۱ درصد سهام داران روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده اند که بعد از این دیگر، امکان تغییر این درصد و روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم وجود ندارد.

این مسوول گفت: ما با انجام تبلیغات گسترده از مستقیمی ها و غیرمستقیمی ها خواستیم که در سامانه سجام(سامانه جامعه اطلاعات مشتریان) ثبت نام کنند که برای داشتن اطلاعات جامع سهام داران لازم و ضروری است.

 وی افزود: برای ثبت نام در سامانه سجام، تاکید ما بر روی افرادی بود که روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده اند تا آنها بتوانند از مزایای سهام داری بهره مند شوند که مهمترین مزیت سجامی شدن، شرکت در مجامع شرکت سرمایه گذاری استانی و انتخاب هیات مدیره است.

بهنامی فر گفت: با توجه به اینکه این افراد، مدیریت سهام خود را به شرکت استانی و پنج نفر از اعضای هیات مدیره آن تفویض کرده اند هم اینک باید با سجامی شدن برای انتخاب هیات مدیره اقدام کنند.

وی افزود: از ۴۶۳ و ۸۸۹ نفر در قزوین که روش غیرمستقیم را در مدیریت سهام عدالت انتخاب کرده اند ۲۵۰ هزار و ۵۱۵ نفر معادل ۵۴ درصد در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و تاکید ما بر این است که افراد باقی مانده نیز هرچه سریعتر در سامانه سجام ثبت نام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =