رزمایش کمک مومنانه سپاه سیدالشهدا (ع) در حرم امام راحل برگزار شد

شهرری - ایرنا - پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با اهدای ۲۲۰ سری جهیزیه برای نوعروسان و ۴۱ هزار بسته معیشتی عیدانه برای افراد آسیب دیده از کرونا با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا در کنار حرم مطهر امام راحل با برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع)  استان تهران در این رزمایش گفت: این سپاه برابر تدبیر مقام معظم رهبری و دستور فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در جوار حرم مطهر امام راحل در قالب کمک مومنانه و معیشتی به افراد آسیب دیده از کرونا و همچنین زوجهای جوان ۴۱ هزار بسته عیدانه و ۲۲۰ سری جهیزیه نوعروسان تقدیم می شود.

سردار احمد ذوالقدر اظهار داشت: این جهیزیه ها و بسته های معیشتی عیدانه با کمک خیران، مسئولان، سپاه پاسداران و حوزه های مقاومت بسیج تهیه شده که در سطح استان تهران توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این جهیزیه ها به کسانی تعلق می گیرد که فقط به دلیل تهیه جهیزیه ازدواج آنها به تاخیر افتاده تقدیم خواهد شد و از سال گذشته تا به امروز ۶۷۰ هزار بسته کمک مومنانه و ۸۶۶ سری حهیزیه کامل با پیگیری سپاه حضرت سید الشهدا ع تقدیم نوعروسان و جامعه هدف شده است.

این مسئول اضافه کرد: همچنین ۴۴۹ واحد مسکونی، مسجد، خانه عالم و مدرسه با پیگیری های سپاه حضرت سید الشهدا (ع) احداث و بازسازی شده است  طبق فرمایش امام راحل و قانون اساسی جمهوری اسلامی هرکجا که انقلاب اسلامی احساس کمک کند سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان در خط مقدم ایستاده اند.

فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا (ع) تاکید کرد: امروز که استکبار جهانی نام فشار حداکثری را برای مردم گذاشته و سفره های نان مردم را هدف گرفته تا از آرمانهای امام عقب نشینی کنند این جمع حاضر اثبات کرد با این بضاعت کنار حرم حضر ت امام راحل می ایستند و جوانان این مرز و بوم عقد اسمانی خود را در این مکان مقدس می بندند.

سردار ذوالقدر ادامه داد: امروز این مکامن مقدس در اختیار کسانی قررا می گیر د که بتوانند از دارایی و تمکن مالی خود به کسانی که احتمالا بضاعت مالی کافی ندازند جهاد با مال انجام بدهند.

این مسئول گفت: تعهد کردیم با کمک کمیته امداد، فرمانداران و شهرداران برای مستاجران خانه بسازیم و همچنین در کنار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درجایی که نیاز هست با گروههای جهادی برای محرومان مسکن ایجاد کنیم. 

وی یادآور شد: شایسته است همه خیران و کسانی که تمکن مالی دارند از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و به پایگاه مقاومت بسیج و حوزه های مقاومت و مجمع خیران سپاه سید حضرت الشهدا (ع) بپیوند و هرچند اندک از این جهاد در راه خدا عقب نمانند.

در ابتدای این رزمایش خطبه عقد شماری از زوج های جوان کنار حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی منعقد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =