یعقوبیان: کسب سهمیه  اسلحه اِپه سخت اما به تحقق آن امیدواریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم شمشیربازی اسلحه اپه گفت: سطح مسابقات زون آسیا بسیار بالا است و ما امید داریم بتوانیم در این تورنمنت که در کره جنوبی برگزار می‌شود سهمیه کسب کنیم.

«علی یعقوبیان» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان برنامه‌های پیش روی ملی‌پوشان اسلحه اپه اظهار داشت: مسابقات جهانی روسیه در پیش است که از ۲۹ اسفندماه به میزبانی کازان برگزار خواهد شد. قرار بود از تیم اسلحه اپه یک ورزشکار به این مسابقات اعزام شود که با کمک آقای باقرزاده رییس فدراسیون ۲ ورزشکار به نام‌های «محمد رضایی» به روسیه می‌رود.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا در مسابقات روسیه یک ارزیابی کلی از توانایی آنان داشته باشیم تا در نهایت اردیبهشت‌ماه ورزشکار برتر به مسابقات زون آسیا بروند. 

سرمربی تیم شمشیربازی اسلحه اپه با بیان اینکه مسابقات زون آسیا لغو نشده است افزود: این مسابقات از اول اردیبهشت در کره‌جنوبی برگزار خواهد شد و ما نیز در آن نماینده خواهیم داشت. این مسابقات ۲ هفته از زمان اعلام شده دیرتر برگزار خواهد شد و از سطح بالایی برخوردار است. امید به موفقیت در این مسابقات داریم.

یعقوبیان با اشاره به شانس کسب سهمیه برای توکیو گفت: در چهل سال گذشته ما موفق به کسب سهمیه در رشته اِپه نشدیم و در برخی از ادوار تا نزدیک کسب سهمیه رفتیم اما باید چشم به راه  نخستین نماینده ایران در المپیک‌ها باشیم.

وی افزود: در این دوره ناامید نیستیم اما کار راحتی نیز پیش رو نداریم. امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که طلسم عدم حضور ما در توکیو شکسته شود. اگر این اتفاق رخ دهد می شود آن را دوره جدیدی از پیشرفت در شمشیربازی اسلحه اپه را نام نهاد. 

عضو سابق تیم ملی شمشیربازی ایران تصریح کرد: شمشیربازی ایران دیگر مانند گذشته ناشناخته نیست بلکه افتخاراتی که در بخش سابر به دست آمده است این نوید را خواهد داد که ما نیز بتوانیم با یک الگو هدفمند در سطح آسیا و جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم. این الگو بر جوانگرایی و استعدادیابی متکی است و به زودی نتیجه آن نیز مشخص خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =