آژیر هشدار موج چهارم کرونا در خرم‌آباد به صدا درآمد

خرم‌آباد - ایرنا - آژیر خودروهای امدادی و آمبولانس روز چهارشنبه در خصوص خطر موج چهارم شیوع کرونا و احتمال ورود کرونای انگلیسی در مناطق مختلف خرم‌آباد به صدا درآمد.

به گزارش ایرنا خودروهای امداد چند نوبت در سطح شهر ضمن اعلام خطر و تبعات ویروس کرونا، هشدارهای لازم را به شهروندان گوشزد کردند.

افزایش ابتلای کودکان به کرونای انگلیسی و مرگ و میر بر اثر این نوع جهش یافته ویروس از طریق بلندگوهای سیار به شهروندان خرم آبادی یادآوری و هشدار داده شد نسبت به مراقبت بیشتر از گروه های حساس اقدام جدی داشته باشند.

رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا از جمله استفاده از ماسک، دوری از تجمع و شستن مداوم دستها به طور مکرر برای مردم یادآوری و تاکید شد در صورت مشاهده موارد مشکوک، به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

براساس اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان شمار مبتلایان کرونا در این استان با شناسایی ۱۸۷بیمار جدید تا دهم اسفندماه به ۶۷ هزار و ۷۶۱ نفر رسید.

مریم کوشکی گفت: تا این تاریخ ۲۲۱ هزار و۷۲۴ نمونه مشکوک تست مخاطی کرونا به آزمایشگاه های تشخیص استان ارسال و از این تعداد پاسخ ۲۲۰ هزار و۶۵۰ مورد اعلام شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد نمونه ارسالی به آزمایشگاه های مرجع استان ۱۵۲ هزار و ۸۸۹ مورد منفی بوده است و تاکنون یک هزار و ۳۵۰ نفر از مردم این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کوشکی با بیان اینکه کرونای انگلیسی پشت دروازه های لرستان قرار دارد و اکنون ۱۷۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان استان بستری هستند ادامه داد: مردم استان با دوری از تجمعات، دورهمی و رعایت پروتکل های بهداشتی از خود و فرزندانشان مراقبت کنند.

وی اظهار داشت: بر همین اساس از تمامی مردم لرستان تقاضا می‌شود در خصوص رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و استفاده مداوم از ماسک، کاهش ترددهای غیر ضروری، مسافرت های بین شهری و حذف تجمعات خطر آفرین از جمله حضور در آرامستان‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: با ادامه روند موجود، احتمال بازگشت استان به شرایط نارنجی طی هفته های آینده محتمل است که افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر را به دنبال خواهد داشت.

براساس اعلام معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد استانی شهرستان های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر، دلفان و سلسله، دورود و ازنا در وضعیت زرد و رومشکان و چگنی در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند. 

آمار ابتلا و جان باختگان کرونا در لرستان تا نهم اسفند به ترتیب ۶۷ هزار و ۵۷۴ و یکهزار و ۳۴۹ نفر بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =