شمار شهروندان مشمول طرح برق امید در استان فارس ۲ درصد افزایش یافت

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اظهار داشت : با گذشت چهار ماه از برقراری تعرفه برق امید در استان شمار مشترکان بهره‌مند از این طرح از ۱۶ درصد به ۱۸ درصد رسیده است.

احمدرضا خسروی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: افزایش ۲ درصدی شمار مشترکان برق امید در ماه‌های گذشته بیانگر استقبال شهروندان برای کاهش برق مصرفی و مدیریت بهینه مصرف انرژی و برق در این استان است.

 وی با بیان اینکه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام به مشترکانی که قصد راه اندازی نیروگاه های خود تامین در پشت بام خانه ها داشته باشند پرداخت می‌شود اظهار داشت : استفاده از این ظرفیت ها فرصتی برای مصرف بهینه برق و برخورداری از تسهیلات کم بهره برای نوسازی وسایل برقی و همچنین تولید برق با بهره گیری از ظرفیت های نیروگاه‌های خود تامین است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ادامه داد : تفاهم نامه بهره گیری مشترکان کم مصرف از تعرفه برق رایگان در قالب طرح برق امید در استان فارس بین شرکت توزیع برق استان فارس و بانک قرض الحسنه مهر این استان منعقد و مبادله شد و این طرح کلید خورده است.

خسروی با بیان اینکه طرح برق امید ابزار تشویقی وزارت نیرو و دولت برای بهره وری بیشتر و ایجاد الگوی مصرف متوازن و متناسب است افزود: طرح برق امید ویژه مشترکان کم مصرف برق خانگی دراستان فارس آغاز شده و به ویژه در مناطق روستایی شامل می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان فارس در ادامه افزود: همیشه دل نگرانی از افزایش بی رویه مصرف برق به عنوان موضوعی هشدار دهنده به ویژه در طول تابستان و در نقاط اوج مصرف تابستانی مطرح بوده است اکنون با این تدبیر و راهکار ارائه شده از سوی دولت می توان امید داشت که طرح برق امید بتواند طیف بیشتری از مشترکان برق خانگی را به گروه مشترکان کم مصرف هدایت کند و شهروندان از این ابزار تشویقی برای بهینه سازی مصرف استقبال کنند.

  خسروی با اشاره به اینکه برای تولید هر کیلووات ساعت برق از مبداء تولید تا محل مصرف حدود یک هزار و ۵۰۰  دلار هزینه صرف می شود گفت: تلاش برای  بهینه سازی مصرف برق با طرح برق امید در واقع کمک به محیط زیست ، جلوگیری از آلودگی هوا ، صرفه جویی در هزینه تولید و انتقال انرژی و ایجاد ظرفیت های بیشتر و بهتر برای ارز آوری و تامین منابع است .

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان فارس همچنین گفت: مشترکان برق به سه بخش کم مصرف ، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم بندی می شوند ، این طرح اکنون شامل مشترکان کم مصرف خانگی می شود که متناسب با شرایط آب و هوایی بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلووات ساعت در مناطق عادی و حداکثر چهار برابر این ظرفیت در مناطق گرمسیری مصرف می کنند ، دراین طرح هزینه برق مصرفی برای مصرف کنندگان در گروه کم مصرف رایگان محاسبه می شود.

خسروی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: دراین طرح بانک متعهد می شود تا با پرداخت تسهیلات بهینه سازی وسایل پر مصرف برقی مانند یخچال و کولر و سایر لوازم برقی ، شهروندان را به سمت بهینه سازی وسایل برق و استفاده از تسهیلات قرض الحسنه تشویق کند ، سطح تسهیلات دراین طرح حدود ۴۰۰ میلیون ریال است که به صورت قرض الحسنه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس،در حال حاضر در استان بیش از یک میلیون و ۷۰۰  هزار مشترک برق خانگی وجود دارد که ۱۸ درصد از این مشترکین یعنی حدود ۳۰۰ هزار مشترک از مزایای تخفیف۱۰۰درصدی هزینه بهای برق مصرفی در صورت رعایت الگوهای تعرفه بندی اعلامی ویژه محدوده کم مصرفی به صورت ماهیانه بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha